24 Mayıs 2018, Perşembe

MHP'den CHP'li Böke'ye sert yanıt! "PKK'nın don lastiği..."

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Bir siyaset kuklası CHP'li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. CHP'nin sözcüleri, Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket'e bu konularda dil uzatmak, sicili bozuk, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir" dedi.

14 Ekim 2016 Cuma 15:52
MHP'den CHP'li Böke'ye sert yanıt! "PKK'nın don lastiği..."
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkan  Yardımcısı  ve Parti sözcüsü Selin Sayek Böke'nin, MHP lideri hakkında söylediği "Saray'ın yedek lastiği" sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, başta MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli olmak üzere partisinin ve camiasının, "CHP destekçisi malum medya  tarafından" hedef tahtasında tutulmaya devam ettiğini ileri sürdü.  "MHP ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi bir araya getirmeye  çalışmaktan bir türlü vazgeçmeyen siyaset terzilerinin umduğunu bulamamanın  hezeyanı ve hayal kırıklığı içerisinde çirkefleştiğini" ifade eden Büyükataman,  "Bir siyaset kuklası CHP'li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve  partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK'nın 'don lastiği' oldukları  için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları  tamamıyla bilinç altlarının dışa vurumudur." görüşünü savundu.

BU DEVLET BİZİZ, BU MİLLET BİZİZ 

 CHP'nin, MHP'nin siyasetini sorgulamak yerine "Ailece HDP'ye oy  verdik" diyen eski Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik'i sorgulaması  gerektiğini anlatan Büyükataman, "Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe  katılan milletvekilini ve şu anda kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize  ve askerimize suç duyurusunda bulunan bir diğer Genel Başkan Yardımcısını  sorgulamalıdır." ifadesini kullandı. Milliyetçi Hareket Partisinin, Türkiye ve Türk milleti için var  olduğunu belirten Büyükataman, sorumlu ve milli muhalefetlerini yapacaklarını ama  siyasi mücadelenin ahlaki ve vicdani dengeden mahrum olmasına izin  vermeyeceklerini vurguladı.

 Büyükataman, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu devlet bizimdir, bu millet biziz. Bu millet ve devlet bilincinin  CHP'de bulunmasını beklemiyoruz. CHP'liler ya PKK leşlerine ağıtlar yakar ya da  Che tişörtleriyle Meclis'te gösteri yapmaya kalkışır. Milliyetçilik, Bolivya  dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevera için zırlayıp da sıra  Kazak kahramanı Osman Batur'’a gelince susmak hiç değildir.' CHP zihniyeti bunu  anlayamaz. Bu sebeple CHP'nin sözcüleri, Sayın Genel Başkanımızın adını  ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket'e bu konularda dil  uzatmak, sicili bozuk, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »