26 Eylül 2018, Çarşamba

MHP'den erken seçim açıklaması

CHP'nin erken seçim çağrısını değerlendiren MHP Grup Başkanvekili Usta, AKP'nin tavrını destekleyerek "erken seçim Türkiye'nin faydasına olmaz" ifadelerini kullandı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 17:23
MHP'den erken seçim açıklaması
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısını 'boş bir meydan okuma' ve 'siyasi hamle' olarak değerlendirdiğini belirterek, "Erken bir seçimin, bugünkü ortamda Türkiye açısından faydalı olacağını düşünmüyorum" dedi.

'BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFASI FETÖ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA'

Bazı AKP'li belediye başkanlarının istifasını, FETÖ ile mücadele kapsamında değerlendirdiğini belirten Usta, FETÖ'yle ve bu örgütün siyasi ayağıyla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Erhan Usta, "O zaman bu, FETÖ'nün siyasi ayağıyla mücadele ise bundan niye rahatsız olunuyor? Kılıçdaroğlu'nun bundan rahatsız olmasını anlayabilmiş değiliz" diye konuştu.

'GÖKÇEK İÇİN KARALAR BAĞLAYACAK HALİMİZ YOK'

Söz konusu belediyelerin başarılı olduklarının da söylenemeyeceğini ifade eden Usta, "Yani şimdi Melih Gökçek için karalar bağlayacak halimiz de yok. O yüzden ben bunu, Kılıçdaroğlu'nun yaptığını boş bir meydan okuma, bir siyasi hamle olarak değerlendiriyorum" dedi.

'SEÇİM GELECEKSE HAZIRIZ'

"Bir sıkışıklık görüp de siyasi rant peşinde koşmanın, vatanseverlikle de yurtseverlikle de çeliştiğini düşünüyorum" ifadesini kullanan Usta, MHP olarak her zaman 'Önce ülkem' dediklerini ve diğer siyasi partilerin de böyle davranmasını beklediklerini belirtti.

Usta, "Bütün bunlara rağmen bir erken seçim gündeme gelecekse de tabii ki bir siyasi parti olarak seçime de hazır olduğumuzu ifade etmek isterim" diye konuştu.

MHP'nin il ve ilçe kongrelerinin tamamını yaptıklarını, teşkilatlarını büyük ölçüde yenilediklerini aktaran Usta, büyük kongre tarihini de çok önceden planlandığı gibi 18 Mart 2018 olarak belirlediklerini söyledi.

MHP'nin seçime her zaman hazır olduğunu belirten Usta, "Ancak erken bir seçimin, bugünkü ortamda Türkiye açısından faydalı olacağını düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »