19 Kasım 2018, Pazartesi

MHP'den seçim barajı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP'nin hiçbir dönem baraj problemi olmadığını belirterek, "Burada gördüğünüz manzara ortada. Bugün Türkiye'de en haklı, söyledikleri en iyi anlaşılan ve milletin lehine irade ortaya koymuş MHP'nin baraj problemini düşünmek akıl dışı bir olaydır." dedi.

12 Kasım 2017 Pazar 19:34
MHP'den seçim barajı açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Celal Adan, partisinin Bayrampaşa İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen  ve ilçedeki otelde gerçekleştirilen programda, partililer, muhtarlar ve sivil  toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

MHP'nin millete bir tek zararı olmadığını dile getiren Adan, "MHP  lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin söyleyip de bu milletin zarar  gördüğü tek bir şey var mı? Tarihi haklılığı kazanıyoruz fakat milletimiz çok  büyük zarar görüyor. Biz MHP olarak, istikrarın, devletin ve demokrasinin  teminatıyız. MHP'yi verilen destek istikrara verilen destektir, demokrasiye  verilen destektir, devletin insanlık var oldukça yaşamasına öncülük yapan iradeye  verilen destektir." diye konuştu.

Bölge coğrafyasının milli olmadan ve demokrasisiz yönetilemeyeceğini  ifade eden Adan, şöyle konuştu: "ABD'de bir eyalette Amerikan Başkanının yaptığı bir açıklamanın  tercümesi geldi bana. Diyor ki Amerikan Başkanı, 'Bu ülkede herkes her türlü  tercihle yaşayabilir. Her türlü tercihle mutlu olabilir ama Amerika Birleşik  Devletleri'nde bir şeyi asla yapamaz, devletin kuruluş iradesiyle çatışanların  nefes alma hakkı yoktur.' Dünyanın her tarafında devlet böyle savunulurken bizde  devlete karşı olmak, devleti yıkma faaliyetleri milletin yarıştığı bir alan  haline dönüşmüştür. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu devletin iradesi Türktür.  Öyle bir büyük Türk milliyetçiliği ki Şırnaklı hangi haklara sahipse Samsunlu da  aynı haklara sahip, Diyarbakırlı hangi haklara sahipse Trabzonlu da aynı haklara  sahip. Biz büyük bir milletiz, adımız Türk milletidir. Bunu bize çok görenler  MHP'ye haksızlık etti. MHP demokrasiyi, Türk milliyetçiliğini savunuyor.  Türkiye'nin yüzde 90'ı bugün MHP'nin endişelerini duymakta ve ancak MHP'nin  düşünceleri çerçevesinde Türkiye'nin tehlikeleri atlatabileceği inancını  taşımaktadır."

Celal Adan, Türkiye'nin birliğini, geleceğini, milliyetçiliğin  kuracağını, milliyetçilik olmadan Türkiye'nin kalkınamayacağını belirterek, bu  söylemleri nedeniyle MHP'nin çok saldırıya uğradığını anlattı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarına destek verdiklerini ifade  eden Adan, "Bir kakışma organize edildi yakın coğrafyamızda. Doğu'da,  Güneydoğu'da İstanbul gibi sevdiğimiz Diyarbakır'da, Trabzon kadar sevdiğimiz  Şırnak'ta hendekler kazıldı. Bu hendekler Türk devletinin halka hizmet etmek için  gönderdiği paralarla, alınan iş makineleriyle kazıldı. Bugün çok şükür nefesleri  kesildi, hendekler bitti. Bütün dünyanın gözü önünde bir şey gerçekleşti.  Gerçekten Türk Silahlı Kuvvetleri milletimize nefes aldıracak, o bölgede  oluşabilecek bir ihanetin ortaya çıkmaması konusunda en büyük mücadeleyi verdi.  Suriye'de, Irak'ta mücadele veren ordumuzun sonuna kadar yanındayız." ifadelerini  kullandı.

Adan, MHP'nin terör, milletin birliği, FETÖ ve uzantılarının  temizlenmesi ile istikrar konusunda büyük iradeye öncülük yaptığını vurguladı.

Daha sonra bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim  barajıyla ilgili konuşmasını hatırlatması üzerine Adan, şunları kaydetti: "Genel Başkanın açıklaması çok açık. Bunu kavrayanlar var,  kavramayanlar var. Türkiye'de tartışılması gereken bütün konuların ortak akılla  şekillenmesi noktasında bir irade ortaya konmuş. MHP'nin ne söylediğini hiç  düşünmeden MHP'ye düşmanlık yapanlar onu saptırıyorlar. Orada MHP Genel  Başkanının söylediği şeyler çok açık. MHP'nin hiçbir dönem baraj problemi  olmamıştır. Burada gördüğünüz manzara ortada. Bugün Türkiye'de en haklı,  söyledikleri en iyi anlaşılan ve milletin lehine irade ortaya koymuş MHP'nin  baraj problemini düşünmek akıl dışı bir olaydır. Bu toplantıya benzer toplantılar  İstanbul'un her tarafında yapılmakta ve önümüzdeki günlerde partiye üye olmak  için bir büyük gayretin olduğunu biliyoruz. MHP güçlüdür, söyledikleri doğrudur,  milletimiz bunu kavramıştır. Kimse endişe etmesin, o baraj tartışmaları son  derece ART niyetli yapılan tartışmalardır."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »