20 Haziran 2018, Çarşamba

MHP'li belediyeden Niko devrimi

Çanakkale'de, Türk ve Rum vatandaşların iç içe yaşadığı Gökçeada İlçesi'nde, MHP'li Belediye Başkanı Ünal Çetin, Rum asıllı Türk vatandaşı Nikolaos Karanikola'yı zabıta memuru olarak işe başlattı.

17 Temmuz 2014 Perşembe 21:50
MHP'li belediyeden Niko devrimi
Gökçeada İlçesi'nde 30 Mart yerel seçimlerinde başkan seçilen MHP'li Ünal Çetin, iş başvurusunda bulunan Rum asıllı Türk vatandaşı Nikolaos Karanikola'yı (35), geçtiğimiz Nisan ayında hizmet alımı yoluyla sözleşmeli olarak işe aldı. Gökçeada'da doğan, İstanbul'da eğitimini tamamladıktan sonra adaya geri dönerek ailesiyle birlikte hayvancılık yapmaya başlayan ve çevresinde 'Niko" olarak tanınan Karanikola, işe başladığı belediyede, zabıta kadrosunda görevlendirildi.

Karanikola, "Başkanımız da uygun gördü. Bu işe başlamış oldum. Aslen Yunanistan'dan gelmeyiz. Ama ben Türk vatandaşıyım. Belediyede çalışmaktan çok memnunum. Hiçbir şikayetim yok. Allah razı olsun başkanımızdan. Esnafın bana karşı yaklaşımı da çok iyi. Hepsiyle aramız çok iyi. Ağabey kardeş gibiyiz. Bugüne kadar zabıta olarak işimle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta esnaf benden çok memnun. Ben de onlardan" dedi.
 

"TÜRK-RUM DOSTLUĞUNA ÖRNEK OLUŞTURSUN DİYE DEĞİL"


Belediye Başkanı Ünal Çetin ise, Nikolaos Karanikola'yı işe alırken, Türk-Rum dostluğuna örnek oluşturmasını düşünmediğini belirterek, "Gökçeada'da Türkler ve Rum asıllı Türk vatandaşlarımız bir arada kardeşçe yaşıyor. Burada yaşayan Rum asıllı Türk vatandaşlarımız, çarşıda, pazarda birlikte olduğumuz, birlikte çay içip sohbet ettiğimiz, sosyal hayatın içerisinde artık tamamen bütünleştiğimiz insanlar. Niko'nun belediyeye işe girmesi tamamen hayatın normal akışı içerisinde cereyan etmiştir. Biz Niko'yu göreve başlattıktan sonra, özellikle Rum vatandaşlarımız tarafından bu çok takdir edildi. Bize çok teşekkür ettiler. Bir anda, hiç beklemediğimiz tepkiler aldık. Böyle bir düşüncemiz olmadığı için bizim de çok hoşumuza gitti. Biz farkında olmadan, ince bir hassasiyet üzerinde çalışma yapmışız gibi oldu. Bu planlı programlı bir çalışma değildi. Niko'nun zabıta olarak görev yapması, Gökçeada'nın hatta Türkiye'nin realitesi. Niko bizim kardeşimiz. Burada Niko'yla ve diğer belediye personelimizle güzel işler yapacağız. Eğer bu konuda bir ihtiyaç hissedersek bu sayı artabilir de" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »