MHP'nin İstanbul adaylığı için düşündüğü isimden yanıt geldi

MHP kaynakları, Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak düşünüldüğünü açıkladı. İddiaya ilişkin açıklama yapan Dalan 'Bana ulaşan bir teklif yok. Gelse de kabul etmem. Hangi partiden gelirse gelsin. Siyasete dönme gibi bir düşüncem yok. İstanbul'a gerekli olan hizmeti yaptım. Aklımı peynir ekmekle yemedim' dedi.

31 Ekim 2018 Çarşamba 19:23
MHP'nin İstanbul adaylığı için düşündüğü isimden yanıt geldi
MHP kaynakları, Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak düşünüldüğünü açıkladı. İddiaya ilişkin konuşan Dalan, "Tekrar siyasete girmem için herhalde aklımı yitirmem lazım" ifadesini kullandı.

MHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sürpriz bir isim ortaya atıldı.

Parti kaynakları Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Bedrettin Dalan isminin düşünüldüğünü kaydetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Bu adayların içerisinde İstanbul'da da bir sürprizimiz olabilir. Onun için ileri günleri beklemek lazımdır" ifadelerini kullanmıştı.

DALAN'DAN JET AÇIKLAMA

Bedrettin Dalan, adaylık iddialarıyla ilgili haberler üzerine gazetecilere yaptığı açıklamada, bu habere teşekkür bile etmeyeceğini çünkü siyasetin dışında olduğunu ve tekrar girmeyeceğini defalarca söylediğini kaydetti.

Geçmişte İstanbul'a 5 yıl hizmet ettiğini anımsatan Dalan, şöyle konuştu:

"5 yılın sonunda tam 11,5 seneyle yargılandım. Hepsinden beraat ettim, 1,5 sene sonra da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmaya başladım. Hala da yargılanıyorum. Yani FETÖ kumpasından hala yargılanıyorum. Bunları yaşamış bir adam olarak tekrar siyasete girmem için herhalde aklımı yitirmem lazım. Kaldı ki şu anda çok sevdiğim ve kendimi verdiğim bir uğraş dalındayım. O da bilim, ilaç üretme ve insanlığa hizmet... İnsanlığa hizmet siyaset üstü bir şeydir, beni de çok mutlu ediyor. Onun için bu asparagas haberlere kimse inanmasın. MHP'nin de böyle bir şey söylediğini tahmin etmiyorum, bir yerden bir şey uydurdular. Birisi bir şey uydurur herkes inanır ya... Yok öyle bir şey, gelse de kabul etmeyeceğim."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »