Michael Schumacher'in dosyası çalındı

Michael Schumacher’in hastalığıyla ilgili bilgilerin yer aldığı dosyanın çalındığı ve medyaya 50 bin Euro'ya satışa sunulduğu ileri sürüldü

24 Haziran 2014 Salı 17:21
Michael Schumacher'in dosyası çalındı
Alman Bild gazetesinin haberine göre, Schumacher'in hasta dosyası kazanın ardından tedavi gördüğü Fransa'daki Grenoble Hastanesinden çalındı ve satışa sunuldu.

Çalınan belgelerin Almanya, İngiltere ve Fransa’da yayın yapan çeşitli medya kurumlarına satın almaları için teklif edildiği ileri sürülen haberde, dosyayı satan kişinin söz konusu belgeler için en az 60 bin İsviçre Frangı (yaklaşık 50 bin Euro) talep ettiği kaydedildi.

Haberde, dosyanın gerçek olduğunu Schumacher’e yapılan muhtemel cerrahi müdahaleler hakkındaki ayrıntılarıyla ispatlanmaya çalışıldığı kaydedildi.

Dosyanın hastaneden nasıl çalındığının bilinmediği belirtilirken, polisin, belgelerin hastanenin güvenli bir bilgisayarından kopyalanıp kopyalanmadığı konusunda soruşturma yaptığı bildirildi.

Haberde görüşlerine yer verilen Schumacher'in eski menajeri Sabine Kehm, olaydan dolayı dehşete düşülmesi ve bunun tiksintiyle karşılanması gerektiğini ifade ederek, "Ben sadece bu belgeleri satın almamayı ve yayınlamamayı kuvvetle tavsiye edebilirim. Tüm imkanları kullanarak buna karşı çıkacağız" ifadesini kullandı.

Michael Schumacher, Fransa Alpleri'nde 29 Aralık 2013'te kayak yaparken düşmüş ve başını kayaya çarparak ağır yaralanmıştı. Kazanın ardından Fransa'daki Grenoble Hastanesinde ameliyat edilen Schumacher'e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılmış ve yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »