21 Mayıs 2018, Pazartesi

Microsoft Band tanıtıldı

Microsoft'un giyilebilir teknoloji alanındaki ürünleri nihayet görücüye çıktı.

30 Ekim 2014 Perşembe 17: 3
Microsoft Band tanıtıldı
Microsoft'un yeni tanıttığı giyilebilir teknoloji ürünü Microsoft Band, bir akıllı saat değil. 320 x 106 piksel TFT ekrana sahip olan ve 200 dolar yurtdışı fiyatı bulunan bu ürün, esasen üzerinde saat bulunan bir fitness bilekliği.

Optik kalp görüntüleyici, GPS, UV sensörü, üç açılı jirometre, ışık sensörü, vücut sıcaklığı sensörü ve bir kapasitif sensörü içinde barındıran Microsoft Band, hareket halindeyken ve dinlenirken etkinliklerinizi kayıt altına alıyor ve Intelligence Engine adlı Microsoft'un arka uç motoruna kaydediyor.

MyFitnessPal, RunKeeper ya da diğer üçüncü parti uygulamalarla sorunsuz çalışacak şekilde geliştirilen Microsoft Band, tek şarj ile 48 saate yakın pil ömrü sunuyor. Sadece Microsoft'un platformlarıyla değil, iOS ve Android ile de uyumlu olması planlanan Microsoft Band, su geçirmez olmasa da hafif temaslardan etkilenmeyecek.

MICROSOFT HEALTH: TÜM PLATFORMLAR İÇİN TEK UYGULAMA
Tanıtımlarda ekran kısmı bileğin içine gelecek şekilde takıltığı görülen Microsoft Band, gün boyu yaptığınız (ve yapmadığınız) aktiviteleri takip altına alarak, akıllı motoru ve Cortana desteğiyle kullanıcılara önerilerde bulunabilecek. Devasa verileri işleyerek kişiye özel, işe yarar sonuçlar üretmesi beklenen Microsoft Health uygulaması da tüm platformlarda Band'i destekleyerek en verimli kullanıma ulaşmanızı sağlayacak.

Öte yandan, Microsoft Health uygulaması başlı başına bir servis olarak faaliyet gösterecek ve Band'in yanı sıra mevcut akıllı bileklik ve sağlık sensörleri bulunan diğer akıllı saatlerle de uyumlu çalışabilecek. Microsoft böylelikle sağlık alanında evrensel bir platform oluşturarak, hem iPhone hem de Android kullanıcılarını kendi çözümlerine yönlendirmeyi planlıyor. Bakalım ne ölçüde başarılı olacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »