Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerine ilişkin geçici aday listesi açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre, 20 siyasi parti seçime katılacak -Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

15 Nisan 2015 Çarşamba 21:17
Milletvekili geçici aday listesi açıklandı
Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararında, 7 Nisan tarihinde 20 siyasi parti tarafından Kurul Başkanlığına verilen aday listeleri incelendi.

Buna göre, Ak Parti, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, DP, DSP, Halkın Kurtuluş Partisi, HDP, Komünist Parti, MHP, Millet Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 85, Hak ve Özgürlükler Partisi 75, Merkez Parti 73, LDP 58, DYP ve Yurt Partisi 56, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi 55, Hak ve Adalet Partisi 43 seçim çevresinde seçime katılacak.

Karara göre Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

YSK kararında, 20 siyasi partinin geçici milletvekili aday listesi ile bağımsız adayların listesi yer aldı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan milletvekili geçici aday listeleri şöyle:
      
         ADANA
      
         Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ)
      
         1- Necdet Ünüvar
      
         2- Fatma Güldemet Sarı
      
         3- Sadullah Kısacık
      
         4- Talip Küçükcan
      
         5- Mehmet Şükrü Erdinç
      
         6- Esra Yalvaç
      
         7- Mehmet Can
      
         8- Mustafa Çalışkan
      
         9- Asuman Tekin
      
         10- Kasım Pamuk
      
         11- Mehmet Faruk Bozkurt
      
         12- Ramazan Demir
      
         13- Mehmet Ay
      
         14- Hasan Berzan Toprak
     

      
         Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
      
         1- Elif Doğan Türkmen
      
         2- Zülfikar İnönü Tümer
      
         3- İbrahim Özdiş
      
         4- Aydın Uslupehlivan
      
         5- Mustafa Kemal Özkan
      
         6- Müzeyyin Şevkin
      
         7- Rıza Mete
      
         8- Ahmet Adıgüzel
      
         9- Abdullah Sedat Doğan
      
         10- Rukiye Çinkılıç
      
         11- Akif Kemal Akay
      
         12- Mustafa Bilgilioğlu
      
         13- Yüksel Karaaslan
      
         14- Orhan Sümer
     

      
         Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
      
         1- Mevlüt Karakaya
      
         2- Muharrem Varlı
      
         3- Seyfettin Yılmaz
      
         4- Abdulkadir Yuvalı
      
         5- Ali Aydın
      
         6- Ali Demir
      
         7- Demet Çardak
      
         8- Sinan Gül
      
         9- Mehmet Ali Arslan
      
         10- Adem Güngoğan
      
         11- Neslihan Uzun
      
         12- İsa Ayanoğlu
      
         13- Ayla Emrahoğlu
      
         14- Burak Yiğenoğlu
     

      
         Halkların Demokratik Partisi (HDP)
      
         1- Rıdvan Turan
      
         2- Meral Danış Beştaş
      
         3- Vedat Özkan
      
         4- Beyhan Günyeli
      
         5- Tugay Bek
      
         6- Hatice Kavran
      
         7- Barış Karabıyık
      
         8- Feride Peynirci
      
         9- İsmail Başaran
      
         10- Nefise Balyemez
      
         11- Reşit Ertaş
      
         12- Kader Duman
      
         13- Hıdır Koluman
      
         14- Feyrüze Gümüş
     

      
         ADIYAMAN
      
         AK PARTİ
      
         1- Ahmet Aydın
      
         2- Adnan Boynukara
      
         3- İbrahim Halil Fırat
      
         4- Salih Fırat
      
         5- İclal Yalçın Tutuş
     

      
         CHP
      
         1- Mehmet Selçuk Tabak
      
         2- Abdurrahman Tutdere
      
         3- Fatma Ulubey
      
         4- Mehmet Karahan
      
         5- Karip Bozkurt
     

      
        MHP
      
         1- Recep Kılıç
      
         2- Emine Acar
      
         3- Remziye Yavuz
      
         4- Ahmet Kara
      
         5- Mehmet İnan
     

      
         HDP
      
         1- Behçet Yıldırım
      
         2- Ferhat Temel
      
         3- Ayten Yılmaz
      
         4- Yasin Tahta
      
         5- Birsen Tunç
     

      
         AFYONKARAHİSAR
      
         AK PARTİ
      
         1- Halil Ürün
      
         2- Ali Özkaya
      
         3- Remziye Sıvacı
      
         4- Akif Özkaldı
      
         5- Fatih Beder
     

      
         CHP
      
         1- Burcu Kayıkcı
      
         2- Mehmet Ali Ecer
      
         3- Mehmet Tuğrul Akkuş
      
         4- Yalçın Görgöz
      
         5- Bekir Kasap
     

      
         MHP
      
         1- Mehmet Parsak
      
         2- Aziz Aslan
      
         3- Fatih Çetinkaya
      
         4- İsmail Elibol
      
         5- Abdil Demiral
     

      
         HDP
      
         1- Remzi Yaşar Dikmenyıldız
      
         2- Cavidan Nizamoğlu
      
         3- Vedat Kaya
      
         4- Müge Yamanyıldız
      
         5- İsmail Kaçmaz
     

      
         AĞRI
      
         AK PARTİ
      
         1- Abdullah Atalay
      
         2- Yılmaz Ensaroğlu
      
         3- Halil Özyolcu
      
         4- Ali Konyar
     

      
         CHP
      
         1- Cemil Erhan
      
         2- Muhammed Nidai Özmen
      
         3- Mehmet Sıddık Yel
      
         4- Erkan Sayan
     

      
         MHP
      
         1- Mustafa Örü
      
         2- Bilal Yaşar
      
         3- Murat Çiftçi
      
         4- Memet Yıldırım
     

      
         HDP
      
         1- Leyla Zana
      
         2- Berdan Öztürk
      
         3- Dirayet Taşdemir
      
         4- Mehmet Emin İlhan
     

      
         AKSARAY
      
         AK PARTİ
      
         1- İlknur İnceöz
      
         2- Nevzat Palta
      
         3- Hüseyin Hüyük
     

      
         CHP
      
         1- Mehmet Öztürk
      
         2- Haşmet Tekin Ökçe
      
         3- Mehmet Ali Topaç
     

      
         MHP
      
         1- Turan Yaldır
      
         2- Mustafa Tuğrul Karacaer
      
         3- Kılıçaslan Ekin
     

      
         HDP
      
         1- Bircan Duman
      
         2- İsmail Doygun
      
         3- Bahar Göncü
     

      
         AMASYA
      
        AK PARTİ
      
         1- Mehmet Naci Bostancı
      
         2- Sait Yüce
      
         3- Hasan Ali Cesur
     

      
        CHP
      
         1- Mustafa Tuncer
      
         2- Ramis Topal
      
         3- Devrim Ersoy
     

      
         MHP
      
         1- Mehmet Sarı
      
         2- Sadık Aslan
      
         3- Turan Gürdoğan
     

      
         HDP
      
         1- Naciye Çiğdem Atalay
      
         2- Nurettin Alkan
      
         3- Mustafa Irmak
     

      
         ANKARA-1. BÖLGE
      
         AK PARTİ
      
         1- Yalçın Akdoğan
      
         2- Ahmet Gündoğdu
      
         3- Ali İhsan Arslan
      
         4- Jülide Sarıeroğlu
      
         5- Murat Alparslan
      
         6- Ertan Aydın
      
         7- Tülay Selamoğlu
      
         8- Fatih Şahin
      
         9- Muhammet Emin Zararsız
      
         10- Hasan Albayrak
      
         11- Ercan Kınacı
      
         12- Barış Aydın
      
         13- Murat Köse
      
         14- Hasan Karagöz
      
         15- Hatice Demirtaş
      
         16- Haydar Şahin
      
         17- Fatma Coşar Karacan
      
         18- Mehmet Ali Canlı
     

         CHP
           
         1- Ayşe Gülsün Bilgehan
      
         2- Necati Yılmaz
      
         3- Tekin Bingöl
      
         4- Aylin Nazlıaka
      
         5- Levent Gök
      
         6- Ali Haydar Hakverdi
      
         7- Bülent Kuşoğlu
      
         8- Hikmet Tepe
      
         9- Gamze Taşcıer
      
         10- Emre Doğan
      
         11- Selahattin Emre
      
         12- Durdu Özbolat
      
         13- Semra Aksoy
      
         14- Kazım Sönmez
      
         15- Faruk Özdemir
      
         16- Erdoğan Kılıç
      
         17- Birsen Temir
      
         18- İlyas Güven Eroğlu
     

      
         MHP
      
         1- Yıldırım Tuğrul Türkeş
      
         2- Zühal Topcu
      
         3- Mustafa Erdem
      
         4- Erkan Bülent Haberal
      
         5- Nevzat Aypek
      
         6- Bircan Akyıldız
      
         7- Sultan Gündüz
      
         8- Ayşe Sibel Ersoy
      
         9- İbrahim Çiftçi
      
         10- Aytaç Özel
      
         11- Esin Gürel
      
         12- Şener Beşiroğlu
      
         13- Şahin Önalan
      
         14- Umutcan Günerkaya
      
         15- Ali Keleş
      
         16- Ülkü Gök Güven
      
         17- Pınar Gülsoy
      
         18- İbrahim Kuş
     

      
         HDP
      
         1- Sırrı Süreyya Önder
      
         2- Serkan Özkan
      
         3- Songül Erol Abdil
      
         4- Perihan Kiraz
      
         5- Firdevs Kantar
      
         6- Celal Demir
      
         7- Zelal Deniz Demir
      
         8- Mehmet Tekin Okay
      
         9- İsmehan Sarıateş
      
         10- Burcu Yıldırım
      
         11- Bülent Durukan
      
         12- Nursel Güvendir
      
         13- Emin Çarbuğa
      
         14- Sündüs Keleş
      
         15- Hüseyin Ataş
      
         16- Ahmet Demirel
      
         17- Nazik Kılıç
      
         18- Abdulkani Tatlısu
     

      
         ANKARA -2. BÖLGE
      
         AK PARTİ
      
         1- Emrullah İşler
      
         2- Ahmet İyimaya
      
         3- Lütfiye Selva Çam
      
         4- Vedat Bilgin
      
         5- Aydın Ünal
      
         6- Ayhan Yılmaz
      
         7- Mahmut Sami Mallı
      
         8- Nevzat Ceylan
      
         9- Ahmet Baba
      
         10- Nuri Elibol
      
         11- Adem Ceylan
      
         12- Selim Cerrah
      
         13- Bülent Yağmur
      
         14- Neslihan Cenk
     

      
         CHP
      
         1- Şenal Sarıhan
      
         2- Murat Emir
      
         3- Ahmet Haluk Koç
      
         4- Nihat Yeşil
      
         5- Alirıza Erbay
      
         6- Celalettin Koç
      
         7- Semra Dinçer
      
         8- Barış Ozan Vural
      
         9- Ali Yılmaz
      
         10- Servet Ünsal
      
         11- Selma Ergen
      
         12- Haydar Doğan
      
         13- Abidin Şahin
      
         14- Ufuk Ataç
     

         MHP
            
         1- Şefkat Çetin
      
         2- Mustafa Mit
      
         3- Hamit Ayanoğlu
      
         4- Yaşar Yıldırım
      
         5- Mehmet Damar
      
         6- Gül Gülser Kılıçaslan
      
         7- Mehmet Ali Tanrıverdi
      
         8- Alpaslan Sucu
      
         9- Tayfun Ünal
      
         10- Meltem Hatice Uluç
      
         11- Hikmet Durğut
      
         12- Tümer Zeytin
      
         13- Fatih Gözüm
      
         14- Bayramali Temizer
     

      
         HDP
      
         1- Mahmut Memduh Uyan
      
         2- Gülsen Ülker
      
         3- Aydın Çubukçu
      
         4- Nursel Öztürk
      
         5- Remziye Güçlü
      
         6- Ayfer Balıkçı
      
         7- İlknur Yılmaz
      
         8- Kamber Ataş
      
         9- Mehtap Özkan Deliduman
      
         10- Orhan Çelebi
      
         11- Münübe Koç
      
         12- Gülüstan Aydoğdu
      
         13- Şerif Oti
      
         14- Dilek Ertürk

ANTALYA
      
        AK PARTİ
      
         1- Lütfi Elvan
      
         2- Mustafa Köse
      
         3- Hüseyin Samani
      
         4- Gökcen Özdoğan Enç
      
         5- Sena Nur Çelik
      
         6- İbrahim Aydın
      
         7- Atay Uslu
      
         8- İbrahim Türkiş
      
         9- Nevin Korkmaz Zor
      
         10- Hakkı Beşkazalı
      
         11- Ercan Mekteplioğlu
      
         12- İzzet Yılmaz
      
         13- Murtaza Tamyürek
      
         14- Mustafa Akdeniz
     

      
         CHP
      
         1- Niyazi Nefi Kara
      
         2- Deniz Baykal
      
         3- Çetin Osman Budak
      
         4- Mustafa Akaydın
      
         5- Devrim Kök
      
         6- Figen Albuga Çalıkuşu
      
         7- Rafet Zeybek
      
         8- Nusret Bayar
      
         9- Deniz Filiz
      
         10- Sultan Yegen
      
         11- Sevindik Gizli
      
         12- Cavit Arı
      
         13- Gürkut Acar
      
         14- İbrahim Keser
     

      
         MHP
      
         1- Mehmet Günal
      
         2- Ahmet Selim Yurdakul
      
         3- Tarkan Akıllı
      
         4- Adem Uslu
      
         5- Cafer Uyar
      
         6- Cengizhan Gökgöz
      
         7- Tolga Alıcı
      
         8- Gökhan Kurşunlu
      
         9- Metin Özkan
      
         10- Mustafa Alperen Erol
      
         11- Neşe Gül
      
         12- Hasan Bölücek
      
         13- Güray Parlak
      
         14- Turgut Bucak
     

      
         HDP
      
         1- Hakkı Saruhan Oluç
      
         2- Deniz Yıldırım
      
         3- Nuray Erçağan
      
         4- Hadi Cin
      
         5- Aysel İbili
      
         6- İshak Kahraman
      
         7- Gülkız Türk
      
         8- Atalay Mete
      
         9- İlkin Manya
      
         10- Hasan Kıyafet
      
         11- Leyla Ruken Yolcu
      
         12- Savaş Sezgin
      
         13- Songül Şarklı
      
         14- Ebru Ergen Korkmaz
     

      
         ARDAHAN
      
         AK PARTİ
      
         1- Orhan Atalay
      
         2- Yunus Baydar
     

      
         CHP
      
         1- Ensar Öğüt
      
         2- Sezgin Kaya
     

      
         MHP
      
         1- Bülent Ulutaş
      
         2- Ömer Tekoğlulları
     

      
         HDP
      
         1- Taşkın Aktaş
      
         2- Arzu Moco
     

      
         ARTVİN
      
         AK PARTİ
      
         1- İsrafil Kışla
      
         2- Vedat Kibar
     

      
         CHP
      
         1- Uğur Bayraktutan
      
         2- Musa Ulutaş
     

      
         MHP
      
         1- Muhammed Altunal
      
         2- Rafet Abay
     

      
         HDP
      
         1- Recep Demirci
      
         2- Celal Nizam Osmanağaoğlu
     

      
         AYDIN
      
         AK PARTİ
      
         1- Mehmet Sadık Atay
      
         2- Abdurrahman Öz
      
         3- Zeynep Armağan Uslu
      
         4- Mustafa Savaş
      
         5- Metin Yavuz
      
         6- Ersin Esenlik
      
         7- Cengiz Altıntaş
     

      
         CHP
      
         1- Bülent Tezcan
      
         2- Metin Lütfi Baydar
      
         3- Hüseyin Yıldız
      
         4- Mehmet Fatih Atay
      
         5- Tayfun Tayipoğlu
      
         6- Ferda Çağlar Erkut
      
         7- Fulya Üstündağ
     

      
         MHP
      
         1- Ali Uzunırmak
      
         2- Hayri Güleç
      
         3- Hüseyin Karagöz
      
         4- Deniz Depboylu
      
         5- Fevzi Köse
      
         6- Hilmi Bolatoğlu
      
         7- Kadri Dülger
     

      
         HDP
      
         1- Filiz Koçali
      
         2- Muzaffer Yöndemli
      
         3- Seval Akkan Açıcı
      
         4- Kibar Boza
      
         5- Mahmut Nacar
      
         6- Derviş Peker
      
         7- Ayfer Demirel
     

      
         BALIKESİR
      
         AK PARTİ
      
         1- Mahmut Poyrazlı
      
         2- Sema Kırcı
      
         3- Ali Aydınoğlu
      
         4- Ayşe Kardaş
      
         5- Kasım Bostan
      
         6- Mehmet Bayyiğit
      
         7- Hilal Demirözer
      
         8- Mustafa Canbey
     

      
         CHP
      
         1- Mehmet Tüm
      
         2- Ahmet Akın
      
         3- Namık Havutça
      
         4- Fikret Şahin
      
         5- Ali Kemal Deveciler
      
         6- Ensar Aytekin
      
         7- İrfan Barış
      
         8- İsmail Aynur
     

      
         MHP
      
         1- İsmail Ok
      
         2- Recep Çetin
      
         3- Rafet Çetinel
      
         4- Mehmet Duran
      
         5- Adnan Çelebi
      
         6- Mehmet Ağar
      
         7- Tuncay Kılıç
      
         8- Kemal Girgin
     

      
         HDP
      
         1- Cafer Çelik
      
         2- Bedri Arık
      
         3- Esengül Beşli
      
         4- Ahmet Zeki Açıkgöz
      
         5- Ayşe Işık
      
         6- Şuayyip Çetin
      
         7- Hayrettin Şen
      
         8- Faruk Nafız Sayın
     

      
         BARTIN
      
         AK PARTİ
      
         1- Yılmaz Tunç
      
         2- Mustafa Yelkenci
     

      
         CHP
      
         1- Muhammet Rıza Yalçınkaya
      
         2- Aysu Bankoğlu
     

      
         MHP
      
         1- Sezai Bilgin
      
         2- Orhan Ölçek
     

      
         HDP
      
         1- Diren Cevahir Şen
      
         2- Keskin Erol
     

      
         BATMAN
      
         AK PARTİ
      
         1- Ziver Özdemir
      
         2- Ahmet İnal
      
         3- Murat Güneştekin
      
         4- Adile Gürbüz
     

      
         CHP      
         1- Celal Ayhan
      
         2- Ahmet Durmaz
      
         3- Kemal Demir
      
         4- Mendüh Doğru
     

      
         MHP
      
         1- Turan Aytek Önalp
      
         2- Yusuf Açık
      
         3- Sami Biçer
      
         4- Cemil Güzel
     

      
         HDP
      
         1- Ali Atalan
      
         2- Saadet Becerekli
      
         3- Ayşe Acar Başaran
      
         4- Hasan Yağız
     

      
         BAYBURT
      
         AK PARTİ      
         1- Naci Ağbal
      
         2- Bünyamin Özbek
     

      
         CHP
      
         1- Murat Bülbül
      
         2- Önal Aşut
     

      
         MHP
      
         1- Karabey Kadri Karaoğlu
      
         2- Tamer Kayalap
     

      
         HDP      
         1- Abdulkadir Canalır
      
         2- Hülya Usanmaz
     

      
         BİLECİK
      
         AK PARTİ
      
         1- Halil Eldemir
      
         2- Ramazan Kurtulmuş
     

      
         CHP
      
         1- Yaşar Tüzün
      
&nb
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »