26 Mayıs 2018, Cumartesi

Milletvekili genel seçiminin ardından

MHP, Kocaeli'de seçim sonuçlarına itiraz etti MHP İl Başkanı Ünlü: "Yaptığımız incelemelerde MHP'nin oylarının kayıp olduğu görülmüştür. Kanıtlı belgeli oylarımız vardır, yanlış yazılan"

9 Haziran 2015 Salı 12:30
Milletvekili genel seçiminin ardından
KOCAELİ (AA) - MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, milletvekili genel seçiminde partilerinin bazı oylarının kayıp olduğu, bazılarının da yanlış yazıldığı iddiasıyla seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini bildirdi.
Ünlü, Kocaeli Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin hukuk komisyonu ve ilçe başkanlarıyla sabaha kadar süren bir çalışma yaptıklarını söyledi.
Bu doğrultuda Kocaeli genelinde 400 sandıkta çıkan sonuçlara itiraz etme kararı verildiğini belirten Ünlü, "Eş zamanlı olarak 12 ilçede itiraza yetkili arkadaşlarımızla seçim kurullarında sandıklara itirazlarımız var. Yaptığımız incelemelerde, MHP'nin oylarının kayıp olduğu görülmüştür. Kanıtlı belgeli oylarımız vardır, yanlış yazılan. Bunlar seçim kurulu vasıtasıyla düzeltilerek MHP hanesine yazılması sağlanacak. Hedefimiz ve hakkımız olan ikinci milletvekilimizi de Ankara'ya göndermeyi resmiyete bağlayacağız" görüşünü savundu.
- "400 sandıktan 2 binin üzerinde oy beklentimiz var"
Aydın Ünlü, seçim kurulunda bir sandığı saydırma şartlarının bulunduğunu hatırlatarak, "Bugün bizim tamamen ıslak imzalar üzerinde yapılan incelemelerde itiraza teşkil edecek konularda çalışma yaptık. Bu da yaklaşık 400 sandıktır. Muhtemelen bunların yarısı kabul olacaktır, adalete güveniyoruz. Bunlar tekrar sayıldığında da MHP hanesine çok oy yazılacaktır. 400 sandıktan 2 binin üzerinde oy beklentimiz var. Onlar da eklendiğinde ikinci milletvekilini de çıkaracağız" diye konuştu.
Konuşmanın ardından Ünlü ve ilçe başkanları, il seçim kuruluna itiraz dilekçelerini verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »