Milli sporcu, 'Gülen' olan soyadını 'Erdoğan' olarak değiştirdi

Diyarbakır'da yaşayan, görme engelliler halter şampiyonası Avrupa birinciliği ve dünya ikinciliği bulunan milli sporcu, 'Gülen' olan soyadını 'Erdoğan' olarak değiştirdi.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 19: 4
Milli sporcu, 'Gülen' olan soyadını 'Erdoğan' olarak değiştirdi
Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da 2006 yılında mücadele ettiği Avrupa Görme Engelliler Halter Şampiyonası'nda birincilik, 2007'de Brezilya'da düzenlenen şampiyonada da dünya ikinciliği elde eden milli sporcu Mehmet Emin Erdoğan (36), soyadını değiştirme hikayesini anlattı.

15 Temmuz darbe girişiminden önce FETÖ yapılanması hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirten Erdoğan, Fethullah Gülen'in ülkeye verdiği zararın zaman içerisinde ortaya çıktığını söyleyerek, "Milleti din, eğitim, Kur'an-ı Kerim, İslam adına kandırdı. Darbe girişiminde foyası meydana çıktı. Meclisimize, milletimize, bu cani, terörist başının böyle bir girişimde bulunması hiç kimsenin aklına gelmezdi. Ülkemize kurşun sıktı" dedi. 

Erdoğan, darbe girişiminin ardından 'Gülen' soyadından dolayı eşi ve çocuklarıyla büyük bir rahatsızlık duyduklarını vurguladı. 

'BABA, TERÖRİST BAŞIYLA AYNI SOYADI TAŞIYORUZ, BİZ DE Mİ KÖTÜYÜZ?'

Çocuklarının, "Baba, terörist başıyla aynı soyadı taşıyoruz, biz de mi kötüyüz?" dediklerini aktaran Erdoğan, gittikleri bazı ortamlarda da soyadının konu edilmesinin kendisini üzdüğünü kaydetti. 

Gülen'le yakınlığının bulunmadığına işaret eden Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemize sıkılan kurşunlar ve 250 şehidimizin olduğu bir yerde espiri bile beni derinden üzüyordu. Terörist başıyla aynı soyadı taşıdığım için utanıyordum, bahsi geçtiğinde adeta başımdan kaynar su dökülüyordu" ifadelerini kullandı. 

 'BU SOYADI İLE ÇOK MUTLU OLDUK'

'Gülen' soyadını taşımaktan dolayı sanki omuzlarında büyük bir yük olduğunu ve eşiyle aldıkları karar sonucunda mahkemeye başvurduklarını dile getiren Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: 

"Mahkeme sonuçlandıktan sonra soyadı Erdoğan yazılı yeni kimliğimizi aldığımızda ailece çok mutlu olduk. O gün evde kutlama yaptık. Sanki yeniden dünyaya gelmiş gibiyim. Elhamdulillah, 'Erdoğan' soyadını aldık. Vatansever liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın soy ismini taşımaktan gurur duyuyorum.

'BU GİDİŞTE AİLEYİ BU YÜKTEN KURTARACAĞIZ'

Soyadı değişikliğinin yakınlarını da sevindirdiğini işaret eden Erdoğan, "Değiştirdikten sonra kardeşlerim ve annem 'Siz niye bunu gizliden yaptınız? Biz de yapacaktık' diye sitem ettiler. Şu anda onlar da değişiklik için müracaat ettiler. Allah'a çok şükür. Bu gidişle aileyi bu yükten kurtaracağız inşallah. Bundan sonra rahat bir uyku çekebilirim" sözlerine yer verdi. 

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »