Minareye çıktı Türk bayrağı açtı

Tekirdağ'daki törenler sırasında yakındaki bir caminin minaresine çıkan emekli Astsubay, Türk Bayrağı açarak hükümetin Kürt açılım politikasını eleştirince gözaltına alındı.

10 Kasım 2013 Pazar 7: 0
Minareye çıktı Türk bayrağı açtı
Edirne'de törenler sabah 08.50'de Atatürk anıtında başladı. Törene Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi ve 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Ar, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde törene katılanlar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşuna trafikteki araçlar ile yaya olarak caddeden geçenler de katıldı. Saygı duruşu ile birlikte anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi. Törenlerin sona erdiği anda alanda bulunan kalabalık bir ağızdan andımız okuyarak alkışladı.

Minareye Çıkıp Türk Bayrağı Açan Astsubaya Gözaltı!


Tekirdağ'da tören Valilik bahçesindeki Atatürk anıtında başladı. Törene Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, 8'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ Belediye Başkanı CHP'li Adem Dalgıç ve çok sayıda öğrenci ile vatandaş katıldı. Anıta çelenklerin konulmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Töreni izleyen CHP'li bir grup andımızı okuyarak 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye sloganlar attı.

Atatürk anıtında törenler sürerken, tarihi Rüstem Paşa Camisi'nin minaresine çıkan emekli astsubay, Türk bayrağı asarak megafonla hükümetin kürt açılım politikasını eleştiren bir basın açıklaması yaptı. Çok sayıda vatandaş caddede meraklı gözlerle Astsubay'ın açıklamasını izledi. 

Minarenin giriş kapsını kilitleyen Astsubay, konuşmasını 20 dakika boyunca sürdürdü. Protestoyu duyan polis ekipleri, kilitli giriş kapısını kırarak minareye çıktı. Emekli astsubay Uygunbaş'ı gözaltına alan polis ekipleri, minare şerefesindeki bayrağı da topladı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »