21 Haziran 2018, Perşembe

Minik Eller Büyük İşler Projesi

Proje ortağı ülkelerden 19 öğretmen, Bandırma'ya geldi.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 1:49
Minik Eller Büyük İşler Projesi
Bandırma Ticaret Odası İlkokulunun da ortak olduğu "Minik Eller Büyük İşler" adlı proje kapsamında Romanya, Bulgaristan, Macaristan ve İspanya'dan 19 okul öncesi öğretmeni, Bandırma ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Konuk öğretmenler, sırasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Demirhan, Kaymakam Ali Mantı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fahri Sert'i makamlarında ziyaret etti.

Demirhan'a gerçekleştirilen ziyarette konuşan Bandırma Ticaret Odası İlkokulu Müdürü Haci Akyaz, projenin, geri dönüşüm, çevre ve enerji konularını kapsadığını bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve konuklarına hediyeler veren Demirhan da şöyle konuştu:

"Sizin gibi eğitimcileri burada görmekten çok memnun oldum. Bandırma'nın en güzel zamanlarından biri. Avrupa'da birçok ülke gezdim. Yeşil oranı çok yüksek ancak Bandırma'da da bir hayli fazla yeşil alan bulunmakta. Kapıdağ, Aladağ, turizm ve spor için çok güzel bir doğal alana sahip bir bölge. Bandırma, bir ilçe olmasına rağmen eğitim seviyesi ve eğitim imkanları yüksek bir şehir. Eğitimde teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyoruz ve çağa ayak uyduruyoruz. Eğitim öğretim standartlarımız yüksek. Eğitim konusunda en çok çabayı harcayan ülkelerden biriyiz. Dünyadaki eğitim alanında yapılan tüm çalışmaları takip ediyoruz."

Kaymakam Mantı ise kabulünde yaptığı konuşmada, ülkenin değerleri ve duygularını tanıtmanın güzel bir şey olduğunu dile getirerek, "Umarım, beklenti karşılarlar. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen eğitimcileri burada görmekten memnunuz. Bu projelerin devamını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Sert de sosyal bir belediyecilik anlayışı sunduklarını anlatarak, insana yatırım yaptıklarını belirtti.

Konuk öğretmenler, Kuşcenneti ve Bursa'da da ziyaretlerde bulunacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »