Mısır'da 15 bin kişi ''grev''de

Vergi dairesi çalışanı 15 bin kişi, ''emekliye sevk edilenlerin ikramiyelerinin ödenmemesini'' protesto için grev başlattı.

13 Kasım 2013 Çarşamba 1:24
Mısır'da 15 bin kişi ''grev''de
Mısır'da vergi dairesi çalışanı yaklaşık 15 bini kişinin, ''emekliye sevk edilenlerin ikramiyelerinin ödenmemesini'' protesto için grev başlattığı bildirildi.

Vergi ve Gümrük Çalışanları Sendikası, ''son 10 ayda emekliye sevk edilenlerin ikramiyelerinin ödenmemesini protesto için 5 farklı ilde, yaklaşık 15 bin vergi dairesi çalışanının grev başlattığını belirtti.

Sendika Başkanı Mecdi Şaban, grevin Kahire, el-Minye, Feyyum, Kina ve Beni Suveyf kentlerinde yapıldığını ifade ederek, ''Sendika, Maliye Bakanlığı ile İşgücü ve Göç Bakanlığı'yla yürütülen müzakerelerde isteklerinin karşılanmaması halinde, genel grev başlatacak. Bu sektörün işçileri, devlet hazinesi gelirine yüzde 70 gibi bir katkı sağlıyor'' dedi.

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise ocak ayında durdurulan ödemelerin ''vergi dairesi işçileri'' fonundan ödeneceği bildirildi. Fon hesabında 40 milyon cüneyhin bulunduğu aktarılan açıklamada, mevcut kaynakların ancak 6 aylık emeklilik ikramiyelerini karşılayabileceği, kalan ödemelerin Maliye Bakanlığı tarafından tamamlanacağı kaydedildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »