13 Aralık 2018, Perşembe

MİT Müsteşarı Hakan Fidan milletvekili adayı olmak için istifa etti

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Haziran ayındaki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. Hakan Fidan'ın Ankara'dan milletvekili adayı olacağı açıklandı.

7 Şubat 2015 Cumartesi 17:59
MİT Müsteşarı Hakan Fidan milletvekili adayı olmak için istifa etti
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan, 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimler öncesi, milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Fidan, Başbakanlık makamına sunduğu istifa dilekçesiyle milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak için, 10 Şubat tarihinden geçerli olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden ayrıldı. Fidan'ın istifa dilekçesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edildi.
Fidan, 25 Mayıs 2010'dan beri MİT Müsteşarı olarak görev yapıyordu.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) ilan ettiği takvime göre, aday adayı olacak kamu görevlilerinin 10 Şubat 2015'e kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • COK HAYIRLI HAiNDiR.....!!!!!! PANTÜRKiST - 10 Şubat 2015 PKK ile yaptigi müzakerede size güney doguda karsi olan vali-polis kim varsa aciklayin anasini belleyelim diyecek kadar iyi bir TÜRK TÜRKiYE TÜRKCE düsmani biridir..ÖCALAN bile bu adam kadar hain degildi AKP iktidari ile TÜRKiYE pkk,dan cekmdigini AKP,den cekmisdir.. Merhum A-TÜRKES,in ocaginda deyil kucaginda yetismis bir TÜRK MiLLiYETCiSi olan bendeniz AKP sayesinde PKK,ya sempati duydum AKP islam,a islam ülkelerine ve TÜRKLÜGE TÜRKCEYE TÜRKiYE,ye verdigi zarari PKK vermemisdir.. PKK,ya size karsi olani söyleyin anasini belliyelim diyen bu adam yarin meclisde olursa neler yapmaz PKK icin FAKAT sabrimiz tasiyor nefesimiz enselerinde TÜRK milleti sokaga cikarsa girdikleri inde cikarip kendi öz evlatlarini kaynar kazanlarda haslayip yedirmez isek ÖK girsin KIZIL CIKSIN bunu itinden mitine basindan ayagina kadar herkes böyle bilsin tüm hainler.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »