MKEK Kırıkkale Fabrikasındaki patlamanın 18. yılı

Patlamada hayatını kaybeden işçi Altınışık, kabri başında anıldı

3 Temmuz 2015 Cuma 12:28
MKEK Kırıkkale Fabrikasındaki patlamanın 18. yılı
KIRIKKALE (AA) - Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Mühimmat Fabrikasında, 3 Temmuz 1997 tarihinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden işçi İsmet Altınışık anıldı.
Altınışık için Kırıkkale Şehitliği’ndeki mezarı başında anma töreni düzenlendi.
Törende konuşan Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Mürsel Öcal, görevi başında şehit olan tüm emek şehitlerine başsağlığı diledi.
Üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen patlamayı unutmadıklarını belirten Öcal, "Kırıkkale'ye de tüm Türkiye'ye de unutturmayacağız. Bir daha böyle bir olay yaşanmasın. Unuttuğumuz zaman bu tür olayların yaşanması kendiliğinden oluşuyor. O tarihten sonra alınan tedbirler, güvenlik önlemleri, işyerlerindeki çalışma şartlarının iyileştirilmesi, çalışan arkadaşlarımızın uzmanlaşması, işini daha iyi yapmaya başlaması ile beraber bu tür olayları inşallah bir daha yaşamayız. Allah bu günleri bize bir daha göstermesin" diye konuştu.
MKEK Mühimmat Fabrikası Müdürü Sait Altıntaş da yaşadıkları her acı tecrübenin ileride yaşanabilecek sıkıntılara ışık tutacağını ifade ederek, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetlerinin her zaman olduğu gibi artarak devam edeceğini kaydetti.
Programda, Altınışık’ın kabrine karanfil bırakılarak, dua edildi.
Törene, MKEK yöneticileri ve işçileriyle Türk Metal Sendikası üyeleri katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »