23 Temmuz 2018, Pazartesi

Müezzinoğlu, sözleşmeli doktorlar için tarih verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamı uygulamasının yılbaşında başlayacağını söyledi

14 Kasım 2013 Perşembe 7: 0
Müezzinoğlu, sözleşmeli doktorlar için tarih verdi
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, doktor görevlendirmede sıkıntı yaşanan, gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamıyla ilgili, "Önümüzdeki günlerde bununla ilgili hekim arkadaşlarımızın taleplerini alacağız ve buralarda sözleşmeli hekimlerin özlük hakları, maddi gelirleri daha yüksek olacak" dedi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Dünya Diyabet Günü nedeniyle düzenlenen toplantıdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Doktor görevlendirmede sıkıntı yaşanan gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamıyla ilgili düzenlemenin ayrıntıları sorulan Müezzinoğlu, "Güneydoğu ve Doğu Anadolu'daki il ve ilçelerde sanıyorum 2004'de çıkarılan kanuna dayandırılarak hekim istihdam etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili hekim arkadaşlarımızın taleplerini alacağız ve buralarda sözleşmeli hekimlerin özlük hakları, maddi gelirleri daha yüksek olacak. Ümit ederim ki talep arzu ettiğimiz noktada olur" diye konuştu.

Uygulamanın ne zaman başlayacağı sorusuna da Bakan Müezzinoğlu, "Yılbaşı itibariyle başlatacağız" yanıtını verdi.

Maaş farkıyla ilgili bir sıkıntı olup olmadığı sorusu üzerine ise Müezzinoğlu, sözleşmeli kadrolarının bütün hekimlere açık olacağını, talep edenlerin bu avantajdan yararlanabileceğini belirtti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »