25 Haziran 2018, Pazartesi

Müjdat Gezen'e kınama cezası

Müjdat Gezen, Başbakan Erdoğan tarafından açılan davada, kınandı.

3 Temmuz 2014 Perşembe 22:14
Müjdat Gezen'e kınama cezası
Tiyatrocu Müjdat Gezen'in, bir televizyon programında ve kişisel internet sitesinde "AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği" iddiasıyla Başbakan Erdoğan tarafından açılan davada, kınanması kararlaştırıldı.
 
Tiyatro ve sinema oyuncusu Müjdat Gezen'in, katıldığı bir televizyon programında ve kişisel internet sitesinde "AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği" iddiasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan davada, kınanması kararlaştırıldı.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesinin bozma kararının ardından, Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesinde tekrar görülen duruşmaya Başbakan Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Gezen'in avukatı Halil Sevinç katıldı.

Hakim Ali Çörten, tarafları dinledikten sonra, Başbakan Erdoğan'a yönelik sözlerinden kaynaklanan "haksız tecavüz" dolaysıyla Gezen'in "kınanmasına", ancak kınama kararının yayımlanmasına yer olmadığına karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, ayrıca Gezen'den 50 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

Aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da bulunduğu 15 AK Partili tarafından aynı gerekçeyle Gezen aleyhine açılan davada, Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2 gün önce kınama kararına hükmetmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »