23 Şubat 2019, Cumartesi

Murat Başoğlu davasında flaş karar!

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında açılan 'hayasızca davranışta bulunmak' davasının duruşması bugün Bodrum’da görüldü. Başoğlu ve Kabadayı'nın avukatlarının katıldığı davada beraat kararı çıktı. Burcu Başoğlu Kabadayı ve Selçuk Kabadayı'nın boşanma davasında ise Selçuk Kabadayı’ya 6 ay uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi.

9 Mart 2018 Cuma 17:46
Murat Başoğlu davasında flaş karar!
Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında açılan 'hayasızca davranışta bulunmak' davasının ikincisi bugün Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Bir yıla kadar hapis cezası talebiyle açılan kamu davasında beraat kararı çıktı.
  
Davaya katılan Murat Başoğlu’nun avukatı Fatih Volkan, mahkeme çıkışında dava ile ilgili gizlilik kararı olduğunu ama davadan Murat Başoğlu’nun beraat ettiğini söyledi. Burcu Başoğlu Kabadayı'nın avukatı Bihter Tezcan ise mahkeme çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, “Beraat kararı aldık. Hakim bey dosyamıza beraat kararı verdi. Bu dosya şimdilik bizim için kapandı” ifadelerini kullandı.

BURCU BAŞOĞLU'NUN EŞİNE 6 AY UZAKLAŞTIRMA
Avukat Tezcan, Burcu Başoğlu Kabadayı’nın eşi ile boşanma davasının devam ettiğini dile getirerek, "Biliyorsunuz boşanma davası halen devam ediyor. Boşanma davasındaki gizlilik kararı da halen devam ediyor. Burcu Hanım, Selçuk Bey'e dava açtı. Kendisi de maddi manevi tazminat talepli boşanma davası açtı. O davada gizlilik de devam ediyor. Selçuk Bey hakkında 6 ay boyunca uzaklaştırma kararı verildi. Selçuk Bey ret talebinde bulundu ama hakim bey uygun görmedi. O karar da kesinleşti. Bundan sonra boşanma davası dosyamıza odaklanacağız" dedi.

"(YÜZ TANIMA SİSTEMİ İLE İNCELEME) HABERLERİ YALAN"
Yazılı ve görsel basında çıkan yalan haberler için de dava açmaya hazırlandıklarını ifade eden Avukat Tezcan, şu açıklamayı yaptı:
“Yüz tanıma sistemi ile inceleme yapıldığı haberlerinin hepsi yalan. Onlarla ilgili de yasal haklarımızı kullanacağız. O sırada yayın yasağı halen devam ediyordu. Bütün bu konularla ilgili bu yayın yasağını ihlal eden, gerçekten yalan haber yapan, olmayan şeyleri yazan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »