Mursi savunma heyetiyle görüşecek

Mısır'ın darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin savunma heyetiyle görüşmesine ilk kez izin verildi.

9 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Mursi savunma heyetiyle görüşecek
Mısır'ın darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin savunma heyetinden avukat Hasan Salih, "Muhammed Mursi ile tutulduğu Burc el-Arap Hapishanesi'nde görüşmek için perşembe günü ilgili makamlara başvurmuştuk. Talebimize olumlu cevap aldık. Görüşme izni, bugünden itibaren 4 günü kapsıyor. Görüşmenin yarın ya da ertesi gün olacağını tahmin ediyorum" dedi.

Salih, Mursi ile görüşecek heyette, Muhammed Selim el-Avva, Muhammed ed-Demati, Muhammed Tosun, Usame el-Halev'in yanı sıra savunma heyetinin üyesi olması hasebiyle Mursi'nin oğlu Usame Mursi'nin yer aldığını belirtti.Darbenin ardından yaklaşık 4 ay bilinmeyen bir yerde tutulan Mursi hakkında "Cumhurbaşkanlığı Sarayı önündeki göstericileri öldürmeye teşvik" suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması 4 Kasım Pazartesi günü görülmüştü. Duruşmanın ardından Mursi, İskenderiye'deki Burcu el-Arab Hapishanesine nakledilmişti. Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 sanığın yargılandığı davanın duruşması 8 Ocak 2014'e ertelenmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »