Mursi'nin ailesi ile görüşmesine ret

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ailesiyle görüşmesine izin verilmediği bildirildi.

15 Kasım 2013 Cuma 19:53
Mursi'nin ailesi ile görüşmesine ret
Mursi'nin Mısır halkına yönelik mesajının, kendisini cezaevinde ziyaret eden savunma heyeti tarafından dün kamuoyuna açıklanmasının ardından resmi makamların tutumunda değişiklik gözlediklerini vurgulayan Usame Mursi şunları kaydetti:

''Cumhurbaşkanını alıkoyan, meşruiyete darbe vuran yönetim, savunma heyeti aracılığıyla halka ilettiği mesajın ardından cumhurbaşkanının ailesiyle görüşmesini engelliyor. Mursi'nin ailesiyle görüşmesinin engellenmesi, sağlığından ve hayatından endişe edilmesine yol açıyor. Burcu'l-Arab hapishanesinde olması güvende olduğu anlamına gelmez. Neden ailesiyle görüşmesine izin verilmiyor?''

Görüşme taleplerine ne zaman olumlu yanıt verileceği konusunda da bilgi sahibi olmadıklarını kaydeden Usame Mursi, ''Meşru Cumhurbaşkanına bir kötülük yapmaları uzak ihtimal değil. Halka, vatana karşı ihlaller yapan darbeci yönetimin, ona da kötülük yapmamasının bir teminatı yok'' diye konuştu. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »