28 Mayıs 2018, Pazartesi

Muslera: İlk hedefimiz gruptan çıkmak

2014 Dünya Kupası'nda Uruguay Milli Takımı formasını giyecek Galatasaray kalecisi Muslera, ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyledi

7 Haziran 2014 Cumartesi 19:15
Muslera: İlk hedefimiz gruptan çıkmak
Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda Uruguay Milli Takımı formasını giyecek Galatasaray kalecisi Fernando Muslera, İngiltere, İtalya ve Kosta Rika ile yer aldıkları D Grubu'nun Dünya Kupası'nın en zor gruplarından biri olduğunu belirtti.

Uruguay'ın, bundan önceki dünya kupalarında iyi işler çıkardığını, şimdi de kendilerini zorlu bir Dünya Kupası'nın beklediğini ifade eden Muslera, "Her rakibe saygı duymamız gerekiyor. Bütün takımların da gruptan çıkma şansı var. Bizim de ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Çünkü bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz" dedi.

"İLK HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK"

Oyuncu grubuna baktıklarında, "çok iyi ve tecrübeli bir takım" olduklarını ifade eden Muslera, "Avrupa'da oynayan bir oyuncu grubumuz var. Gerekli tecrübe ve kaliteye sahibiz. Yapmamız gereken bunu sahaya yansıtmak. İlk hedef gruptan çıkmak, sonrasına da adım adım bakacağız" diye konuştu.

"FAVORİM ALMANYA"

Muslera, Dünya Kupası'nda çok güçlü takımların mücadele edeceğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim favorim şimdi de bütün hayatım boyunca da Uruguay olacaktır. Almanya'nın da favori olduğunu söyleyebilirim. Almanya'nın güçlü bir takım olduğunu, kupaya yakın olan takımlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Diğer taraftan baktığımızda takımımız Galatasaray'dan da Dünya Kupası'na gidecek oyuncular var; Wesley Sneijder gibi. Şu anda benim çok yakın arkadaşlarım ama turnuva başladığı ve sahaya çıktığımız zaman kesinlikle hiçbirini tanımam. Uruguay için mücadele edip elimden geleninin en iyisi yapacağım."


"TÜRKİYE'NİN OLMAMASI ÜZÜCÜ"

Üç yıldır Galatasaray'da forma giyen Fernando Muslera, Türkiye'yi çok sevdiğini dile getirerek, A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası'nda olmamasına üzüldüğünü söyledi.

Türkiye'nin elemelerde zor bir grupta yer aldığını belirten Uruguaylı file bekçisi, "Türkiye grubunda bazı talihsiz sonuçlar aldı. Fatih Terim'in gelmesinden sonra önemli başarılar ve galibiyetler elde edildi ama ne yazık ki bu yetmedi. Ancak ben Türkiye'nin önünün açık olduğunu düşünüyorum. Türkiye bir futbol ülkesi, çok kaliteli oyuncuları ve önemli bir teknik direktörleri var. Umarım ilerleyen zamanlarda dünya kupasında Türkiye'ye karşı oynama şansım olur" ifadelerini kullandı.

Uruguaylı kaleci, Galatasaraylı taraftarların 2014 Dünya Kupası'nda kendisini destekleyeceğini bildiğini ve bu durumun da kendisini mutlu ettiğini ifade etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »