'Müslüm' filminin yıldızından acı itiraf

Katıldığı 'Yetenek Sizsiniz' ve 'O Ses Türkiye Çocuklar' yarışmalarıyla adını duyuran ve 'Müslüm' filminde Müslüm Gürses'in çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci, Kanal D'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu.

29 Ekim 2018 Pazartesi 17:31
'Müslüm' filminin yıldızından acı itiraf
'BEN ÇOK ACI YAŞADIM'

'Müslüm' filminin çekimleri hakkında konuşan Şahin Kendirci, şu açıklamalarda bulundu:


"Aileme bakmam gerektiği için okula ara verdim ama açıktan devam ediyorum. İyi ki böyle bir ailem var yarışmadan sonra çok büyük acı yaşadık. Dayıma kız istemeye giderken anneannem, dedem ve dayım kaza geçirdi ve hepsi hayatını kaybetti. Herkes beni yarışmaya çıktığım için çok mutlu zannediyor ama ben çok acı yaşadım. Geçen sene de amcamı kalp krizinden kaybettim. Meyve veren ağaç taşlanır derler ya ben o taşa da kurban olurum. Filmde ağlama sahnesi olduğunda aklıma ölen akrabalarımı düşünüyordum. Filmde tüm ağlama sahnelerindeki gözyaşlarım gerçek"

'FİLME HAZIRLANIRKEN AİLEM BANA MÜSLÜM DİYE SESLENİRDİ'

"Beni yönetmenim keşfetti. Yönetmenin Adana'ya gelerek 'Müslüm' filmdeki bu rolü kim oynayabilir diye sormuş, herkes beni önermiş. Sonra sahne aldığım yere gelerek bana projeyi anlattı ben de kabul ettim. Senaryoyu elime aldığımda bütün kitabı ezberledim. Filme hazırlanırken de ailem bana hep Müslüm diye seslendi"

'MUHTEREM NUR, MÜSLÜM GÜRSES'İN SAZINI HEDİYE ETTİ'

 "Muhterem Nur beni gördüğünde 'Müslüm'e çok benziyorsun' dedi. Sonra da Müslüm Baba'ya 17 yaşında Limoncu Ali'nin hediye ettiği püsküllü sazı bana hediye etti. Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ederim üzerimde emeği büyük. Benim babam hamal ondan asla utanmadım"

Oğlunu yanlız bırakmayan Şahin Kendirci'nin babası, canlı yayında şöyle konuştu:

"Oğlumla gurur duyuyorum. Kurban olduğum Allah, oğluma Müslüm Baba'yı oynamayı nasip etti. Kötü günlerimiz geride kaldı. Allah oğlumdan razı olsun. Artık hamallık yapmıyorum, onunla çalışıyorum. Biri bana gelip bu olanları söylese inanmazdım. Filmi ilk izlediğimizde en küçük kardeşi de olmak üzere hepimiz ağladık. Sanki filmde Şahin'i değil Müslüm Baba'yı izledik. Müslüm Baba'nın da babası benim gibi hamalmış"

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »