Mustafa Sarıgül AK Parti adaylığı hakkında ilk kez konuştu

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, AK Parti'den aday olacağı iddialarına ilk kez cevap verdi.

29 Haziran 2013 Cumartesi 7: 0
Mustafa Sarıgül AK Parti adaylığı hakkında ilk kez konuştu
Sisdağı Platformu'nca düzenlenen 'Eynesil Sisdağı Erkeksu Otçu Göçü Şenliği'ne katılan Sarıgül, burada gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı. Mustafa Sarıgül, kendi çizgisinin sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini savunmak ve iktidara taşımak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Sarıgül Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençlik kolları başkanlığını yaptı, DSP'nin belediye başkanlığını yaptı, CHP'nin belediye başkanlığını yaptı. Türkiye Değişim Hareketini en üst noktaya kadar taşıdı. Sarıgül'ün yeri de çizgisi de muhteşem bir noktadadır. Benim Türkiye'yi dolaşmamdaki olay şudur, benim dedem iktidar görmedi babam iktidar görmedi, ben henüz iktidar görmedim, hiç olmazsa çocuklarımız iktidar görsün diye ben yollardayım."

AK PARTİ ADAYLIĞI HAKKINDA KONUŞTU

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin "Kamuoyunda AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday olacağı yönünde iddia var doğru mudur?" sorusuna, "Hiç öyle bir şey yok, Sarıgül'ün çizgisi sosyal demokrasinin evrensel gereğidir. Onu yapmak isteyenlerin kim olduğunu ben biliyorum, bilgi karmaşalığı yaratmak istiyorlar. Sarıgül'ün çizgisi bellidir. Sarıgül'ün tek amacı var, tüm demokrasiye inanan, barışa inanan, özgürlüklere inanan herkesin birleşip iktidar olmasını sağlamaktır" cevabını verdi. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »