18 Şubat 2019, Pazartesi

Musul'da PKK'ya 10 gün süre tanındı

Musul İl Meclisi Başkanı Kiki, terör örgütü PKK'nın Sincar ilçesinden çıkması için kendilerine 10 gün süre tanıdıklarını söyledi.

11 Mart 2018 Pazar 12:27
Musul'da PKK'ya 10 gün süre tanındı
Musul İl Meclisi, Sincar ilçesinde konuşlanan terör  örgütü PKK'ya bölgeden çekilmesi için 10 gün süre tanıdı.      

İl Meclisi Başkanı Beşir Kiki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak  merkezi hükümeti ve Musul İl Meclisi'nin ortak toplantısı sonucu, Sincar  ilçesindeki kamu binalarını elinde tutan PKK'nın ilçeyi terk etmesi için 10  günlük süre tanıdıklarını ifade etti.

PKK'nın, Sincar'da konuşlanması veya orada varlık göstermesinin mümkün  olmadığını dile getiren Kiki, "İl Meclisi'nin bu konudaki tavrı açık ve nettir.  PKK'nın ilçeden çıkması gerekiyor. Bunun için de işbaşındayız ve tüm girişimlerde  bulunuyoruz." dedi.

Örgütün ilçedeki varlığı nedeniyle, Sincar'daki idari yetkililerin  görevlerini yapamadığını hatırlatan Kiki, 10 gün içerisinde söz konusu  yetkililerin bölgelerine dönmeyi amaçladığını kaydetti.

Türkiye'den ortak operasyon mesajı
PKK’ya ortak operasyon konusunda Irak Başbakanı Haydar İbadi ile görüşüldüğünü Perşembe günü belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Irak'ta sınır ötesi operasyon olacak. Operasyon Irak seçimleri sonrası yapılabilir" demişti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »