Nathan Jawai Galatasaray'a Dönmek İstiyor

Geçen sezon başında sakatlanarak ölümden dönen ve Galatasaray'dan ayrılan Nathan Jawai, sarı-kırmızılı kulübe dönmek istediği yönünde haber yolladı.

20 Temmuz 2014 Pazar 3:53
Nathan Jawai Galatasaray'a Dönmek İstiyor
Geçen sezon başında beynine giden damarlarda emboli oluşan ve ölümden dönüp Galatasaray'dan ayrılan Nathan Jawai, sarı-kırmızılı kulübe haber yolladı: "Hazırım, gelebilirim."

SAĞLIK RAPORLARINI KULÜBE YOLLADI

Galatasaray basketbolda büyük bir sürprizle karşı karşıya. Geçen sezon başında Barcelona'dan büyük umutlarla transfer edilen ama EuroLeague'deki Olympiakos maçından sonra ölümden dönen Nathan Jawai, yeniden Galatasaray forması giymek istiyor.

Beyninde oluşan emboli yüzünden "Basketbol hayatı bitti" denilen Nathan Jawai, Avustralya'daki tedavi sürecinden sonra iyileşti. Dünya Kupası için Avustralya Milli Takımı'na seçilen oyuncu, geçtiğimiz gün Galatasaray'a menajeri vasıtasıyla hem sağlık raporlarını yolladı, hem de dönmek istediğini iletti.

"BASKETBOL OYNAMASINDA BİR SIKINTI YOK"

Avustralyalı doktorlar, "Basketbol oynamasında bir sıkıntı yok. Ama beyninde tekrar emboli oluşma ihtimali diğer insanlardan biraz daha yüksek ihtimal" raporu verdikleri Jawai'nin basketbol oynamasının tamamen kendi inisiyatifinde olduğunu dile getirdiler.

GALATASARAY CEPHESİ ŞAŞKIN

Galatasaray cephesi ise şaşkın. 5 numara arayan Galatasaray'da henüz bir karar verilmedi ama Türkiye'de tekrar geçeceği bir sağlık kontrolünden olumlu sonuç çıkarsa "Neden olmasın?" havası hakim.

Nathan Jawai geçen sezon başında Galatasaray ile 1+1 yıllık, senede 1 milyon 100 bin dolar kazanacağı bir sözleşmeye imza atmış, sakatlık sonrası bir senelik parasını almış ve sözleşme feshedilmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »