NBA'de dev takas!

NBA’de bütün dengeleri sarsabilecek bir takas gerçekleşti. Boston Celtics ve Brooklyn Nets arasında gerçekleşen takasta 8 oyuncu yer değiştirdi.

28 Haziran 2013 Cuma 18: 5
NBA'de dev takas!
Amerikan Basketbol Ligi (NBA)’nde Doğu ile Batı arasında müthiş bir takas gerçekleşti. Bu takas sonucunda Boston Celtics’ten koç Doc Rivers ile birlikte Paul Pierce, Kevin Garnett ve Jason Terry Brooklyn Nets’in yolunu tutarken; Brooklyn’den Keith Bogans, Reggie Evans, Tornike Shengelia, Gerald Wallace ve Kris Humphries de Boston Celtics’e trade oldu.

Boston Celtics, antrenör Doc Rivers'ın takımdan ayrılmasıyla başlayan yeniden yapılanma hareketine dev bir takasla devam etti. 1998’de 1. tur 10. sıradan seçilen ve 15 yıldır takıma hizmet eden kaptan Paul Pierce, 2007’de Minnesota’dan takasla gelen Kevin Garnett ve geçen sezon Dallas Mavericks’ten gelen Jason Terry Nets’in yolunu tuttu. Özellikle Pierce ve Garnett, takımın vazgeçilmez oyuncuları haline gelmiş ve takıma 2007-08 sezonunda bir de şampiyonluk kazandırmışlardı. Ancak bu oyuncuların yaşlanması Boston’ı yeniden yapılanma sürecine soktu.

Boston Celtics, Garnett'in sözleşmesindeki 'takas edilemez' maddesinden feragat etmesiyle birlikte artık yaşları ilerleyen üç yıldızı Brooklyn Nets'e gönderirken; Keith Bogans, Reggie Evans, Tornike Shengelia, Gerald Wallace ve Kris Humphries’i de kadrosuna kattı. Celtics ayrıca Nets'in 2014, 2016 ve 2018'de kullanılmak üzere üç ilk tur draft hakkını da elde etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »