21 Mayıs 2018, Pazartesi

Nerede ikamet edeceğini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

3 Eylül 2014 Çarşamba 2:19
Nerede ikamet edeceğini açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Köşk'e çıktıktan sonra ikinci yurt dışı ziyaretini Azerbaycan'a yapıyor.Esenboğa Havalimanı'da açıklamalarda bulunan Erdoğan, Azerbaycan'ın Türkiye'nin kadim dostu olduğunu belirtti ve  iki ülke arasındaki ortak yatırımlara dikkat çekti.

Erdoğan, Azerbaycan ziyareti sonrası  NATO ittifakı bünyesinde düzenlenecek Ukrayna'daki gelişmeler ve Türkiye sınırındaki gelişmelerle ilgili toplantıya değindi.

-TANAP'ın ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının bir an önce hayata geçmesini hedefliyoruz.

-Suriye ve Irak kaynaklı tehdit gündemimizin üst sıralarında yer alıyor.

-NATO, Ukrayna krizinin başından bu yana, krizin yatışması için çaba göstermektedir


Riga'da düzenlenecek zirveye daha önce Başbakan olarak katıldığını anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak katılacağı yeni zirvede ilgili ülkelere Türkiye'nin tavrını yeniden aktarma fırsatı bulunacağını söyledi.

NEREDE İKAMET EDECEK?

"Şu anda oturduğum yer ikamet adresimdir. Henüz yeni ikamet adresim, şöyle ifade edeceğim, Sayın Cumhurbaşkanımızın (Abdullah Gül) oturduğu yerden ayrılmasıyla orada bir süre daha oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra da inşallah yeni yapılan binalara, Cumhurbaşkanlığı olarak taşınmayı planlıyoruz. Şu andaki Cumhurbaşkanlığı Binası'na da ve aynı zamanda konutlarına da Başbakanımızın taşınmasını aramızda planlamış durumdayız."AOÇ'da inşa edilen komplekse taşınmayı planlıyorum.

DÜŞEN F-16 UÇAĞI

Erdoğan, Diyarbakır'da düşen uçakta ise sadece bir pilotun bulunduğunu konu hakkındaGenelkurmay'ın detaylı açıklama yapacağını söyledi.


KÖŞK-MUHALEFET İLİŞKİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla ilgili bir soruya ise kendisinin bir veya iki kez davat edeceğini, bulunduğu makamın duygusallığı kaldıramayacağını davete gelmediği takdirde bir daha davet etmeyeceğini söyledi. Meclis Başkanı'na kitapçığın fırlatılması ve bunun meşru müdafaa olarak görülmesinin 'teşbih hata kabul etmez' dedi ve bunun bir zihniyet meselesi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Ben bundan dolayı CHP'nin başındaki zatla ağız dalaşına girecek durumda değiliz.. Gelenlerle görüşmemizi yaparız. Gelmeyenler için ısrar etmek çok da doğru olmaz." dedi.


25 ARALIK OPERASYONU

-Yargı takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararına, bu konuda itirazı olanlar varsa itirazı olanlar da itirazlarını yaparlar, olay bu kadar basittir. İtirazda da kimlerin hakkı vardır, kimlerin hakkı yoktur, bunlar hukukta bellidir."
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »