25 Haziran 2018, Pazartesi

Netanyahu, Erdoğan'ı Kerry'e şikayet etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’i Gazze’de katliam yapmakla suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e şikayet etti.

20 Temmuz 2014 Pazar 18:29
Netanyahu, Erdoğan'ı Kerry'e şikayet etti
Haaretz gazetesinin haberine göre, Netanyahu gece saatlerinde Kerry ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında “Erdoğan’ın sözleri antisemitik ve soykırımın anısına hakaret içeriyor” dedi.

Başbakan Erdoğan son dönemde yaptığı konuşmalarda, “İsrail barbarlıkta Hitler’i geçti” açıklamasında bulunuyor.

ABD Dışişleri sözcüsü Jen Psaki, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın söylemleri için “Kesinlikle kırıcı ve yanlış olduğunu düşünüyoruz. Provokatif söylemlerin faydası yoktur ve ateşkese yönelik çabalardan dikkati dağıtır” demişti.

Hürriyet
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • R-T-ERDOGAN KORKMAZKi recep durmus - 20 Temmuz 2014 GAZZEYE gidecegim dedi engel olabildimi iSRAiL FÜZE KALKANI,ni soktumu ülkeye- PATRiOT FÜZESiNi kosullandirdimi SINIRA, o OSLO,da SEREFSiZ oldugunu ilan etsede dünyaya DÜNYA lideridir.. inanmayan UGUR ISILAK,a rastlayinca sorsun. Mesela DOMUZ etini helal- ZiNAYi SEVAP kildiysa o bir 2.peygamberdir inen VAHiYE göre yapti BOP esbaskani olup bölgede iSRAiL icin SURiYE,yi LiBYA,yi- IRAK,i parcalayip müslüman kanini oluk oluk akittiysa yegane gayesi iSRAiL devletinin karsisinda kalkinmis güclü savasa bilecek müslüman ülkesi olmasin diyedir düsünenler yaniliyor 2.peygamber oldugu icin VAHiYE göre katliam yapmistir ama o bir DÜNYA lideri R-T-ERDOGAN hazretleridir secdede iken haram yemez HIRSIZLIK YAPMAZ - HIRSIZ var diyenlere inat BOP esbaskani DÜNYA lideri YAHUDi madalyali olan R-T-ERDOGAN YAHUDi soyundan gelme diyenlere inat HIRSIZ YOOOOKKKKi.....

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »