Nevşehir'de sanayicilere indirimli kredi sağlanacak

Nevşehirli işletmelere avantajlı komisyon ve uygun kar oranları sunmak amacıyla Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Finans Katılım Bankası arasında özel bir protokol imzalandı.

28 Haziran 2013 Cuma 0:12
Nevşehir'de sanayicilere indirimli kredi sağlanacak

Türkiye Finans Finans Katılım Bankası ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol ile oda üyeleri, Türkiye Finans'ın özel olarak belirlenen avantajlı komisyon ve uygun kar oranlarıyla finansman desteği kullanabilecek.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan imza törenine Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Meclis Başkanı Seyit İnce,Türkiye Finans Katılım Bankası Kayseri Bölge Müdürü Seyit Ömer Tümtürk ve Nevşehir Şube Müdürü Hakan Altındal katıldı.

Törende konuşan Parmaksız, imzaladıkları protokol ile üyelerinin bankacılık şartları uyması halinde 200 bin TL'ye kadar kredi kullanabileceklerini söyledi.

Bu kredinin faiz oranlarında üyelerine özel indirimler sağlandığını belirten parmaksız, "Bugüne kadar sanaiyicimize verdikleri destek göz önünde bulundurulursa Türkiye Finans Katılım Bankası ilimizde çok farklı bir yere geldiğini görüyoruz. Bundan sonra ki süreçtede de banka yetkililerimizden sanayileşme hamlesi içinde olan Nevşehir'e destlerini bekliyoruz" dedi. 

Türkiye Finans Kayseri Bölge Müdürü Tümtürk de, Nevşehir'e 2010 yılında bankalarının şubelerini açtıklarını o dönemde Nevşehir'de ilk ve tek katılım bankası olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

İlk açıldıkları günden bu tarafa reel sektör ve sanayicilerin yanında olacakları sözünü veridklerini  geçen bu süreçte de sözlerininde arkasında durduklarnı belirten Tümtürk, "Bugün geldiğimiz noktada Nevşehir'den aldığımız mevduatdan daha fazlasını yine kredi olarak Nevşehirimize aktarıyoruz bundan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bu protokol vesilesiyle de sanayicilerimize rekabetçi şartlarda kredi imkanı sunacağız. Protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »