New York'ta patlama! Korkunç görüntü...

Kentin ünlü Times Meydanı'nın hemen yanında yer alan terminaldeki metro peronunda patlama meydana geldi. Manhattan semtindeki patlamada şüpheli yaralı halde yakalandı.New York Valisi başarısız saldırının terör bağlantılı olduğunu açıkladı.

11 Aralık 2017 Pazartesi 16:54
New York'ta patlama! Korkunç görüntü...
ABD'nin doğu yakasında bulunan New Yorkkentinde bir patlama meydana geldi. Polis, Twitter mesajıyla şehrin en ünlü semti Manhattan'daki bir otobüs terminalinde patlama olduğunu duyurdu. Patlama sesi, Pazartesi sabahı yerel saatle 07.45 sularında duyuldu.

Patlamanın gerçekleştiği ülkenin en büyük otobüs terminali Port Authority, Times Meydanı'na hayli yakın bir konumda, 42. Cadde ile 8. Cadde'nin kesiştiği noktada. 

New York Valisi Andrew Cuomo, "Olay başarısız bir terör saldırısı girişimi" dedi.

New York polisi, bir şüphelinin yaralı halde yakalandığını açıkladı. Şüphelinin üzerinde patlayıcı düzeneği bulundu. Polis, olay sırasında ne tür bir patlayıcının kullanıldığını araştırıyor.

CNN ve ABC televizyonları, boru tipi bir bombanın patlamış olabileceğini izleyicilerine duyurdu. Şüphelinin üstündeki boru tipi bomba düzeneğinin istediği zamandan önce patlamış olabileceği tahmin ediliyor.

AP: Patlama metro peronunda oldu

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, patlamanın metro peronunda gerçekleştiğini aktarıyor. Reuters ise, bazı metro ve tren hatlarının tahliye edildiğini bildiriyor. Boşaltılan metro hatları A,C ve E.

Reuters haber ajansına konuşan görgü tanığı Diego Fernandez, merdivenlerde izdiham yaşandığını belirterek "Herkes çığlık atıp koşuşuyordu, bağrışmalar duyuluyordu" dedi.

Uluslararası haber ajansları ve dünyanın en büyük yayın organları, gelişmeyi son dakika koduyla duyurdu. Birçok televizyon kanalı, olay yerinden canlı yayın yapıyor.

Kenti şoka uğratan patlamanın neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın patlamanın ardından bilgilendirildiğini açıkladı.

ABD'nin en büyük otobüs terminali Port Authority'yi yılda 65 milyonu aşkın yolcu kullanıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »