Nihat Hatipoğlu’nun ‘imara aykırı’ otel binası üç yılda üç metre ‘boy atmış’

‘Havuz medyası’ olarak adlandırılan grupta yer alan atv’de yayınlanan dini içerikli programı için aldığı astronomik ücret tartışma yaratan Nihat Hatipoğlu’nun adı şimdi de imar usulsüzlüğüne karıştı.

3 Ekim 2014 Cuma 17:39
Nihat Hatipoğlu’nun ‘imara aykırı’ otel binası üç yılda üç metre ‘boy atmış’
Sultanahmet’teki oteline kaçak kat çıktığı iddia edilen Hatipoğlu’nun, otel binasının hemen yanındaki kamuya ait bir alanı da üstüne geçirdiği öne sürüldü.

Bina üç yılda üç metre ‘boy attı’
Taraf gazetesinden Ayfer Çalkıran’ın haberine göre Hatipoğlu’nun Sultanahmet’te 4.5 milyon liraya aldığı bina üç yıllık çalışmanın ardından 2012’de Aya Sultan OTEL adıyla hizmete açıldı.

İmar planlarına göre yüksekliği 12.5 metreyi geçemeyecek bina inşaat tamamlandığında 15.5 metreye ulaştı.

Açılıştan bir yıl sonra otelin hemen arkasında bulunan binayı yine 4.5 milyona satın alan Hatipoğlu, iki bina arasında bulunan kamuya ait alanı da projeye ‘dahil etti’.

‘Belediye ruhsat verdiyse suç işlemiş’
Konuya ilişkin CHP’li Meclis üyelerinin Fatih Belediyesi’ne verdiği soru önergeleri de, Taraf’ın söz konusu projeye ruhsat verip verilmediğine ilişkin soruları da yanıtsız kaldı.

Arkeolojik sit alanı içinde yer alan binanın yükseliğinin 12.5 metreyi geçemeyeceğini vurgulayan Fatih Belediyesi İmar Müdürlüğü eski çalışanı adli bilirkişi ve inşaat mühendisi Harun Özüdoğru ise “Belediye eğer ruhsat vermişse suç işlemiştir” dedi. Özüdoğru bölgede binalar arası birleştirme gibi esaslı bir inşaat için koruma kurulu izni gerektiğini de belirtti.

‘Seni yarın gazeteden aldırmasını da bilirim’
Haberi hazırlayan Taraf muhabiri Ayfer Çalkıran fotoğraf çekmek üzere otele gittiği sırada, otelin sahibi olduğunu iddia eden bir kişi tarafından,  “Kız olmasaydın seni döverdim. Dua et kızsın. Sen şimdi git ben seni yarın gazeteden aldırmasını da bilirim” denilerek tehdit edildiğini söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »