23 Şubat 2019, Cumartesi

Nuray Hafiftaş'a son görev

Pendik'te kanser tedavisi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla düzenlenen devlet töreniyle bugün son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçı dostları ve yakınları, Hafiftaş'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Tören sırasında bazı vatandaşların fotoğraf çekme yarışına girmesi dikkati çekti.

15 Şubat 2018 Perşembe 18:29
Nuray Hafiftaş'a son görev
Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün öğle saatlerinde hayatını kaybeden Nuray Hafiftaş son yolculuğuna uğurlandı. 54 yaşındaki sanatçı için CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Teşvikiye Camii'nde devlet töreni düzenlendi. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, İzzet Altınmeşe, Orhan Gencebay, İzzet Yıldızhan, Alişan ve sanat camiasından çok sayıda seveni katıldı.

Sanatçının tabutunun üzerine kırmızı karanfiller bırakan sevenleri gözyaşları arasında dualar okudu. Hafiftaş'ın naaşı, ikindi namazını müteakip kılınan cenazenamazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilmek üzere cenaze aracına taşındı.

"O BİZİM YAVRUMUZDU"
Hafiftaş'ı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer alan Ali Şan, “Dünya tatlısı çok da büyük bir müzisyendi. Çok erken gitti Allah rahmet eylesin” dedi. Orhan Gencebay ise “Son derece üzgünüz. Nuray'ımızı kaybettik. O bizim yavrumuzdu. Her şeyiyle harika bir insandı Allah gani gani rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Cenaze törenine katılan bazı vatandaşların, fotoğraf çekme yarışına girmesi dikkati çekti

"BİR KADIN OZANIMIZI KAYBETTİK"

Yapımcı Osman Tan Erkır, 'Popstar' sahnesinde Nuray Hafiftaş'ı iki kez ağırlama şansını  yakaladıklarını belirterek, "Bir kadın ozanımızı kaybettik. Gerçekten müzik dünyası için çok erken ve büyük bir kayıp. Çok önemli bir sanatçımızdı. Allah gani gani rahmet eylesin" diye konuştu.

Yarışmanın jüri üyesi Armağan Çağlayan da Hafiftaş'ın ölümü nedeniyle çok üzüldüğünü belirterek, "Nuray Hanım saz çaldığında arkanız dönük olsun, 'bu  Nuray Hafiftaş' denen bir üslubu vardı. Çok önemli bir sanatçıydı. Gerçekten çok  erken. Benimle yaşıt 66 doğumlu galiba. Bugün defnedilecek, keşke burada olmasaydık ama burada işteyiz" ifadelerini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »