Nuriye Gülmen'in tahliye talibi reddedildi

Savcı, açlık grevindeki Nuriye Gülmen'in tahliyesini istedi. Mahkeme talebi "kuvvetli suç şüphesi" ve "atılı suçun mahiyeti" gerekçesiyle reddetti.

27 Kasım 2017 Pazartesi 16:55
Nuriye Gülmen'in tahliye talibi reddedildi
Olağanüstü Hal kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde  Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen ve göreve iade gerekçesiyle  açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak", "Toplantı ve  Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" ve "terör örgütü propagandası yapmak"  suçlarından yargılanmalarına Ankara 19.Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

 Duruşmada, tutuklu sanık Gülmen ile tedavi gördüğü hastaneden Ses ve  Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı yapıldı. Tutuksuz sanıklar Acun  Karadağ ve Semih Özakça ise salonda hazır bulundu.  Savcı, bir önceki celsede verilen mütalaasını tekrar ettiklerini  belirterek, toplanacak delil kalmaması, delillerin karartma ve kaçma şüphesi  olmaması nedeniyle sanık Nuriye Gülmen’in adli kontrolle tahliyesini istedi. Gülmen de delilleri karartma şüphesinin olmadığını belirterek tahliye talebini yineledi.

MAHKEME TALEBİ REDDETTİ 

Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme Nuriye Gülmen hakkındaki kararını açıkladı. Mahkeme, Gülmen hakkında istenen tahliye talebi, "kuvvetli suç şüphesi" ve "atılı suçun mahiyeti" gerekçesiyle reddedilerek tutukluluğun devamına karar verildi. Duruşma 1 Aralık'a ertelendi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »