18 Haziran 2018, Pazartesi

O ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Mardin'in Nusaybin İlçesi yakınlarında Bagok Dağı'nda PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, ilk bilgilere göre 2 asker yaralandı, 1 PKK'lı öldürüldü. Ayrıca Nusaybin ilçe merkezinde bugün saat 19.00 dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

1 Ekim 2015 Perşembe 15:45
O ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
Mardin’ in Nusaybin ilçe merkezinde bugün saat 19.00 dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi..

Nusaybin İlçesi sınırları içinde bulunan ve daha önce köy olan Girmeli, Kayadibi, Tepeüstü, Eskihisar mahallelerinde, bugün saat 05.00'den  geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı. Böylece yasağın kapsamı genişletilmiş oldu.

Kararın, ilçede kamu düzenenin sağlanması, suç işlenmesini önlemek, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi,  mevcut aranan şahısların yakalanması, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için alındığı belirtildi.
 
Nusaybin'in sokağa çıkma yasağı bulunan Eskihisar Mahallesi'nin kırsalında bulunan Bagok Dağı'nda güvenlik güçleri bu Sabah saatlerinde teröristlere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.
 
Çatışmada ilk bilgilere göre 2 asker yaralandı, 1 terörist öldürüldü. Yaralı askerler bölgeden helikopterle alınarak Mardin Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralı askerlerin birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 
Bu arada Bagok Dağı'nda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.
 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »