21 Mayıs 2018, Pazartesi

O ile 100 milyon dolarlık yatırım!

Balıkesir`de özel bir firmanın temelini attığı 100 milyon dolara mal olacak alışveriş merkezi 2 bin kişiye istihdam sağlayacak.

28 Eylül 2016 Çarşamba 21:11
O ile 100 milyon dolarlık yatırım!
Balıkesir'de özel bir firmanın temelini attığı 100 milyon dolara mal olacak alışveriş merkezinde 150 mağaza bulunacak ve 2 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 120 bin metrekarelik alana kurulacak alışveriş merkezinin 3 katlı olacağını söyledi.

Uzun durum değerlendirmesi ve stratejik planlama sonrasında yeni  yatırımlarını Balıkesir'de gerçekleştirmeye karar verdiklerini dile getiren  Kamışlı, "Türkiye'de en çok yatırım alan ve ortalama satın alma gücü en yüksek  olan Balıkesir'de yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımgerçekleştirmek bizleri  heyecanlandırıyor. Özellikle böyle bir yatırımın Türkiye'ye bir mesaj olacağını  üşünüyoruz. Başta Balıkesir olmak üzere ülke ekonomisine katkı sunacak yatırımımız açıldığında, bin 500 kişi çalışıyor olacak. İleriki yıllarda bu sayı 2 bin kişiye kadar yükselecek. İnşallah 2018'in nisanında burada, bitmiş halde bin 500 çalışanımızla bir araya geleceğiz." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise firmadan açılışı daha erken tarihe çekmelerini istedi.

Balıkesir'in yatırım merkezi haline dönüştüğünü ifade eden Uğur,  "Güney Marmara'da devletin yaptığı altyapı yatırımları, bölünmüş yollar,  göletler, hızlı trenler Balıkesir'i cazibe merkezi haline getirdi. Biz de  büyükşehir olarak Balıkesir'i yaşanabilir bir şehir yapmak için sosyal alanıyla,  ticarialanlarıyla, spor alanları, üniversitesi, sanayisi ile bir bütün teşkil eden şehir düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Uğur, Balıkesir'de 5-6 bin kişinin 18-20 ay içinde istihdam edileceği  yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Kamışlı ve Uğur ile Altıeylül Belediye Başkanı  Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Ak Parti İl Başkanı Dinçer  Orkan, butona birlikte basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »