O illerde yarın okullar tatil!

Yılın ilk kar tatili haberleri geldi. Kars'ta ve Düzce'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İşte yılın ilk kar tatili haberleri ile ilgili detaylar...

6 Aralık 2017 Çarşamba 18:45
O illerde yarın okullar tatil!
Kış resmen başladı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilk kar tatili haberleri geldi. Edinilen bilgilere göre yarın Düzce ve Kars'ta okullar 1 gün süreyle tatil edildi!

KARS'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ! 

Kars’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Konuyla ilgili Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde olumsuz hava koşulları nedeniyle, ilimiz genelinde okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda eğitim-öğretime 07 Aralık 2017 perşembe günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personellerde idari izinli sayılacaktır" denildi.

DÜZCE'DE O İLÇELERDE OKULLAR TATİL!

Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Yurdun belli bölümlerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde okulları tatil etti. Etkili olan kar yağışı sonrasında eğitim ve öğretime sabah saatlerinde bir gün ara verildiği duyurulurken bazı öğrenciler okulun yolunu tutmuştu. Okula giden öğrenciler ise tatil olduğunu öğrenince geri dönmek zorunda kaldı. Bazı öğrenciler kar topu oynarken bazı öğrencilerde okulların daha erken tatil edilmesi gerektiğini okula gidip dönmek zorunda kaldıkları için tepki gösterdiler.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »