O kurye yakalandı

IŞİD'in üst düzey kuryesi, Musul ele geçirilmeden 2 gün önce örgütün gizli bilgilerinin saklı bulunduğu 160 flaş diskle birlikte yakalandı.

17 Haziran 2014 Salı 3:37
O kurye yakalandı
Irak Şam İslam Devleti terör örgütünün üst düzey kuryesi, Musul ele geçirilmeden 2 gün önce örgütün gizli bilgilerinin saklı bulunduğu 160 flaş diskle birlikte yakalandı.

"MUSUL CEHENNEME DÖNECEK"

Abu Hajjar üyesi olan ve IŞİD'de öldürülen IŞİD liderlerinden Abdulrahman el-Bilawi'yi korumak gibi kritik bir görevde olan bu kurye sorgusunda, Musul'la ilgili bu çok önemli bilgiyi paylaştı: "Musul çok kısa zamanda cehenneme dönecek. Hiçbiriniz ne olduğunu anlamayacaksınız."

160 FLAŞ DİSK BULUNDU

Iraklı komutanlarla konuştuktan birkaç saat sonra Musul'daki evinin yakınlarında kafası kesilmiş olarak bulunan bu kuryenin evinde içinde örgütün en gizli bilgilerinin bulunduğu 160 flaş disk bulundu.

BİLGİLER IRAK KOMUTANLARINDA

Örgütün para kaynakları, örgütün diğer ülkelerdeki karargahlarıyla ilgili tüm detaylar, üst düzey liderlerin bilgileri, örgütün kullandığı kod adları, grubun mali hesap dökümleri... Örgütle ilgili ne kadar önemli bir bilgi varsa Irak komutanlarının eline geçti.

"ŞOK OLDUK"

İngiliz gazetelerinden The Guardian'a konuşan CIA istihbarat örgütü elemanlarından biri, "Bu bilgileri gördüğümüzde şok olduk. Örgütün ilişkide olduğu öyle ülkelerle karşılaştık ki bu çok şaşırtıcıydı" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »