O tecavüz için skandal anket!

İstanbul'da dün gece cinsel saldırıya uğrayan üniversite öğrencisi genç kadınla ilgili olarak sosyal medya hesabına "19 yaşındaki bir 'kız' gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?" yazan kullanıcıya büyük tepki var.

26 Ocak 2016 Salı 19:44
O tecavüz için skandal anket!
İstanbul Bağdat Caddesi’nde, dün gece evinin sokağında cinsel saldırıya uğrayan 19 yaşındaki üniversite öğrencisine ilişkin olarak sosyal medyada başlatılan bir ‘anket’ büyük tepki topladı. Twitter’da “Şamil İ." ismini kullanan bir hesaptan, “19 yaşındaki bir "kız" gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” şeklinde bir ‘anket’ sorusu paylaşıldı. Aynı kullanıcı bu sorunun ardından twitter’ın anket formunu kullanarak 4 de ‘yanıt’ önerisi sundu: “Saklambaç”, “İp atlama”, “Yağlı güreş, “Bilemiyorum”…

Twitter kullanıcıları, genç bir kadının yaşadığı trajik olayla alay eden bu soru ve üsluba büyük tepki gösterdi. Cinsel saldırıya uğrayan ve darp edilen kadının başına gelenleri “gecenin o saatinde dışarıda olmasına” bağlayan bu mesaja karşılık olarak twitter yönetimine de bu hesabı şikayet etmeye başladılar.
Gelen yüzlerce tepki mesajına rağmen tutumundan vazgeçmeyerek, önce, “Oooo tepkiler müthiş... Delikanlılar dersimi veriyorlar klavyeden... :)”; ardından da “Bağdat Caddesi'nden ölüm ve tecavüz tehditleri alıyorum. :))” mesajlarını yazdı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »