O tekmeyle hayatının hatasını yaptı!

Hasta yakınları saldırdı, tekvando eğitimi alan doktor 4 kişiyi etkisiz hale getirdi...

14 Ekim 2014 Salı 2: 7
O tekmeyle hayatının hatasını yaptı!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi acil  servisinde görev yaptığı sırada hasta yakınlarının saldırısına uğrayan doktorun  aldığı tekvando eğitimiyle kendisini savunma anı güvenlik kamerasına yansıdı. 
 
Alınan bilgiye göre, hastanenin göğüs hastalıkları servisi yoğun bakım  ünitesinde tedavisi devam eden İ.G.'nin hayatını kaybetmesi üzerine hasta  yakınları, burada görev yapan personel ile tartıştıktan sonra acil servise  yöneldi.  Serviste görev yapan doktor Mehmet Ali Bilgili, bir grup hasta  yakınının saldırısına uğradı. Güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerde, hasta yakınlarından  biri masanın üzerine çıkarak bilgisayarda işlem yapan Bilgili'ye tekme atmaya  çalışıyor. 


Tekvando sporuyla ilgilenen Bilgili, kendisine saldıran kişiyi  ayağından tutarak etkisiz hale getiriyor. Bu sırada bir grup hasta yakını  Bilgili'ye saldırmaya devam ediyor. Kendisini savunan Bilgili, 4 hasta yakınını  etkisiz hale getirirken, güvenlik görevlileri hasta yakınlarını engellemeye  çalışıyor. 
 
  Görüntülerde polis ekipleri ve güvenlik görevlilerinin hasta  yakınlarını acil servisten uzaklaştırmaya çalıştıkları görülüyor. Hasta yakınları hakkında şikayette bulunduğunu belirten Bilgili,  gazetecilere yaptığı açıklamada, doktorlara yönelik her gün bir saldırının  olduğunu, bunun toplumda alışkanlık haline geldiğini söyledi. 
  
Dünyanın en uzun tahsilini yapıp insan sağlığı gibi hayati önem arz  eden bir mesleği yapan doktorlara yönelik her türlü saldırıyı kınadığını ifade  eden Bilgili, şöyle konuştu: "Cumartesi günü normal nöbet sırasında çalışırken daha sonradan  öğrendiğim kadarıyla göğüs servisinde yatan ve kötüleşip yoğun bakımda vefat eden  hastanın yakınları serviste doktor ve hemşirelere tartıştıktan sonra bana  saldırdı. Çok şükür bu saldırıdan herhangi yara almadım. Hiç kimse hele ki sağlık çalışanı için bir insanın sağlığıyla alakalı zarar görmesini istemez. Zaten  görevimiz gereği insanları sağlığı için çalışıyoruz. Hasta ise tedavi etmeye  değilse sağlığını koruma yönelik hizmet sunuyoruz. Bu olayların son bulmasını, bu  tür saldırıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz." 
 
SALDIRANLARIN SAYISI 60'A ÇIKTI  
 
    İlk saldırı gerçekleştiğinde hasta yakınlarından birinin masanın  üzerine çıkıp kendisine tekme atmak istediğini belirten Bilgili, hasta yakınına  karşı kendini savunduğunu ifade ederek, "Sonradan saldıran kişi sayısı 60 kişiye  ulaşmış. Servisteki tüm kamu mallarına zarar vermişler. Bu saldırı anı  kameralarda var. Bu kişiler hakkında hem şahsi olarak dava açtık hem de kamu  davası açıldı. Neticede görüntülerde görüldüğü üzere şahıslar hem bana saldırıyor  hem de hizmet verdiğimiz bilgisayara zarar veriyor" diye konuştu. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »