Ofelya fırtınası kıyıyı vurdu! Can kaybı var

İrlanda Cumhuriyeti'ne ulaşan tropikal fırtınada 3 kişi yaşamını yitirdi. Saatteki hızı 175 kilometreyi aşan şiddetli fırtınanın Kuzey İrlanda, Galler, İskoçya'nın güneybatısına kısa sürede ulaşması bekleniyor. İngiltere'nin başkenti Londra ve Fransa'nın batı kıyılarında gökyüzü bir anda sarı ve turuncu renge döndü, herkes sokağa fırladı.

16 Ekim 2017 Pazartesi 20:19
Ofelya fırtınası kıyıyı vurdu! Can kaybı var
Irma ve Maria gibi yıkıcı kasırgaların ardından Atlas Okyanusu'nda doğan Ofelya Tropikal Fırtınası, İrlanda Cumhuriyeti'nde can kaybına yol açtı. Fırtınada şu ana kadar 3 kişi hayatını kaybetti.

BBC, İrlanda Cumhuriyeti'nde yaklaşık 120 bin evin elektriksiz kaldığını ve kurtarma çalışmaları için ordu birliklerinin sevk edildiğini aktarıyor.

Saatteki hızı 175 kilometreyi aşan şiddetli fırtınanın Kuzey İrlanda, Galler, İskoçya'nın güneybatısına kısa sürede ulaşması bekleniyor.

İngiltere'nin başkenti Londra'da gökyüzü bir anda renk değiştirdi, sokağa fırlayanlar ellerinde kameralarla fotoğraf çekti. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı da, benzer kareleri Fransa'nın batısındaki Brittany bölgesinden geçti. Bölgede gökyüzü bir anda turuncu ve sarı renge büründü, halk paniğe kapıldı.

12 Ekim tarihinde Atlas Okyanusu'nda ortaya çıkan Ofelya'ya ismi, Amerikan Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) tarafından Shakespeare'in Hamlet'inden ilham alınarak verilmişti.

Atlas Okyanusu, bu yıl peş peşe 10 kasırgaya ev sahipliği yaptı. Okyanusta daha önce birer hafta arayla 10 kez art arda meydana gelen fırtına ve kasırgalar en son 1893 yılında görülmüştü.

Okyanustaki kasırga mevsimi, 30 Kasım'da sona eriyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »