21 Temmuz 2018, Cumartesi

Öğrencilerden 'Pijamalı Eylem'

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtta kalan kız öğrenciler, gece yarısı pijamalarıyla dışarıya çıkıp alkış ve sloganlarla protesto etti.

11 Kasım 2013 Pazartesi 7: 0
Öğrencilerden 'Pijamalı Eylem'
Bahçelievler Mahallesi'ndeki yurtta kalan Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, saat 23.30 sıralarında dışarıya çıkarak yurt önünde eylem yaptı. Binada sık sık kalorifer ve su arızaları yaşandığını, internetin olmadığını, yemekhanenin yetersiz kaldığını, yatakların eski ve pis olduğunu, fişle kantinden yiyecek alamadıklarını ileri süren öğrenciler, alkış ve sloganlarla tepki gösterdi. 

''Sular Kesiliyor, Kaloriferler Yanmıyor, Yurt Çok Pis''


Bir öğrenci, ''Hergün sularımız kesiliyor. Kaloriferler yanmıyor. Yataklarımız 15-20 senelik. Dolaplar eski. Yurt çok pis. 300 kişi var ama 50 kişilik yemek çıkıyor'' diyerek tepkisini dile getirdi. Bir kısmı binanın önüne, bir kısmı da pencerelere çıkarak, 'Müşteri değil öğrenciyiz' sloganları atan öğrencilere, çevredeki evlerde kalan bazı arkadaşları da destek verdi.

Yurt sorumlusu Hatice Gökçen ve diğer görevliler, tadilatın ardından 2 ay önce hizmete giren binadaki sorunların çözümü için çalıştıklarını belirterek öğrencileri eylemlerini sonlandırmalarını istedi. Gökçen, kaloriferdeki arızanın giderilmesi için dün akşamdan bu yana çalışıldığını, yeni 300 yatağın da geldiğini ve eskileriyle değiştirileceğini söyledi.

Sorunlarının bir an önce çözülmesini isteyen öğrenciler, bir süre daha sloganlarla tepki gösterdikten sonra eylemi bitirerek binaya girdi. Yurt önünde önlem alan polis ekiplerinin uyarısıyla diğer öğrenciler de bina önünden ayrılarak evlerine gitti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »