Oktay Vural: Başbakan Erdoğan süt dökmüş kedi gibi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 'Kürdistan'a özerklik, Öcalan'a özgürlük' söylemleri karşısında Başbakan Erdoğan'ın süt dökmüş kedi gibi olduğunu söyledi.

27 Haziran 2013 Perşembe 16:37
Oktay Vural: Başbakan Erdoğan süt dökmüş kedi gibi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Vural'ın hedefinde hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan vardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Taksim'de destan yazdığını söylediğini ancak söz konusu PKK olunca süt dökmüş kedi gibi olduğunu belirten Oktay Vural, "Başbakan bıraksın milletin tavasını tenceresini, Öcalan'a özgürlük diyenlerle mücadele etsin.” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Taksim’de destan yazdığını söylediğini kaydeden Oktay Vural, “Doğu ve Güneydoğu'yu PKK’ya teslim etti. PKK da orada destan yazıyor. Bu ne rezalettir. Başbakan ancak halkına horozlanır, PKK’ya karşı süt dökmüş kedi gibidir. Gezi Parkında olanlarının çoğunun yatı var diyor. İyi ama senin çocuklarının da gemicikleri var” diye konuştu. 

'HER ŞEY BANA ERDOĞAN'I HATIRLATIYOR'


Oktay Vural, başbakana seslenirken şöyle konuştu: "Aslında bu şiiri besteleyip okusan sana uyun bir marş olur: Beraber yürüdün sen Bush ve Obama ile bana her şey Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)'ni hatırlatıyor, beraber icat ettiniz ampulü, bana İsrail’in yedi başlı şamdanını hatırlatıyor. Beraber hançerledin sen bu milleti, bana Yahudi cesaret madalyasını hatırlatıyor, beraber yedirdin bu milletin kaynaklarını, bana sıcak paracıları hatırlatıyor. Beraber bölmeyi planladın PKK ile bana Habur’u, Oslo’yu hatırlatıyor, beraber pazarladın ihaneti akillerle bana Sevr’in nasihatçilerini hatırlatıyor. Her şey bana Erdoğan’ı hatırlatıyor."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »