Oktay Vural MHP'nin İzmir adayı olacak mı?

Yerel seçimlere oldukça sıkı hazırlanan MHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Grup Başkanvekili Oktay Vural olacağı iddia edilmişti. Oktay Vural'dan o iddialara yanıt geldi...

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Oktay Vural MHP'nin İzmir adayı olacak mı?
Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi partiler hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) de 2009 yerel seçimlerinde aldığı yüzde 16.5'lik oy oranını katlamak isterken önemli çalışmalara imza atıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin belediye başkan adaylarını yavalş yavaş açıklamaya başladı. Temmuz ayında Devlet Bahçeli'nin İzmir adaylarını açıklaması beklenirken kulislerde konuşulan iddialara göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın ismi açıklanacak.

İsmi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçen Oktay Vural'dan ilk açıklama ise geldi. Oktay Bvural iddiaların doğru olmadığını ifade ederek "Adaylık düşüncem yok" ifadelerini kullandı.

Vural, "Benim adaylık düşüncem söz konusu değil. MHP İzmir’in 30 ilçesinde ve Büyükşehir’de çıkaracağı güçlü adaylarla seçmeni CHP ve AKP’ye mecbur ve mahkum bırakmayacak. Yerel seçimlerde iddialıyız. Güçlü adaylar çıkaracağız" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »