Okul Sütü İhalesi Tamamlandı

Okul sütü ihalesinde en düşük teklifleri Doğu Anadolu ve Ege Bölgeleri için Dimes ve Pınar ortaklığı, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri için Yavuz Gıda, Karadeniz ve Marmara Bölgeleri için Ak Gıda, Akdeniz Bölgesi için Güney Süt verdi.

13 Kasım 2013 Çarşamba 2:12
Okul Sütü İhalesi Tamamlandı
Okul Sütü Programı kapsamında kutu süt alım işi ihalesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yapıldı.

İhale Komisyonu Başkanı ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan, ihale için Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinin belirli niteliklere göre 4 kısma ayrıldığını belirtti. 

Özcan, ihalede 303 milyon 850 bin 320 adet 200 ml süt alımı için yaklaşık maliyetin 179 milyon 206 bin 523 lira 27 kuruş olarak hesaplandığını bildirdi. İhalenin açık usulle yapıldığını anlatan Özcan, bu kapsamda firmaların teklif zarflarını açıkladı.

Okul sütü ihalesinde en düşük teklifleri, Doğu Anadolu ve Ege Bölgeleri için birim fiyat 0,5785 lira ile Dimes ve Pınar ortaklığı, Güney Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri için birim fiyat 0,58 lira ile Yavuz Gıda, Karadeniz ve Marmara Bölgeleri için birim fiyat 0,57 lira ile Ak Gıda, Akdeniz Bölgesi için ise 0,57 lira ile Güney Süt verdi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »