Okullar tatil mi? Valilik açıkladı...

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? Öğrenciler tüm gün bu sorunun yanıtını aradı. İstanbul Valiliği az önce kar tatili ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil olduğunu duyurdu. İstanbul Valiliği'nin 'kar tatili' açıklaması öğrencilerde büyük sevinç yarattı.

19 Şubat 2015 Perşembe 4:12
Okullar tatil mi? Valilik açıkladı...
Yarın okullar tatil olacak mı sorusunun cevabı az önce belli oldu. İstanbul'da okullar Perşembe günü de tatil edildi.  İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. 
 
Öğrenciler kar tatili haberi sonrası sosyal medyada büyük sevinç yaşadı. Öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'i teşekkür yağmuruna tuttu. 
 
Peki İstanbul'da yarın hava nasıl olacak,  kar yağışı devam edecek mi?  CNN TÜRK MeteorolojiEditörü Bünyamin Sürmeli kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam ettiğini belirterek kar yağışının kesintilerle bir gün daha devam edeceğini söyledi. 
 
Beykent Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksek Okulları'nda da 19 Şubat Perşembe günü eğitime ara verildi.
 
İŞTE İstanbul Valiliği'NDEN YAPILAN O AÇIKLAMA 

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir.
 
Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.
 
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır.
 
19 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER!

BURSA
 

Bursa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.  Bursa Valiliği, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.
 
KIRŞEHİR
 
 Kırşehir'de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi" denildi.
 
BOLU
 
BOLU’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.
 
ADIYAMAN
 
ADIYAMAN’ın Sincik İlçesi’ndeki ilk ve orta dereceli tüm okullar, Çelikhan İlçesi’nde ise taşımalı eğitim yapılan okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.
 
Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda kar nedeniyle perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çelikhan’da ise kar ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okulların perşembe tatil edildiği duyuruldu.
 
 AMASYA
 
Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.
 
Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi.
 
BALIKESİR
 
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın okullar tatil edildi.
 
Dursunbey'de etkili olan kar yağışı ve soğuk hava okulların tatil olmasına sebep oldu. Gece saatlerinde hava sıcaklığının -9 dereceye kadar düşmesi beklenen ilçede aşırı don yaşanırken yollar adeta buz pistine döndü. Belediye ekipleri, karın kapattığı yollarda küreme ve donla mücadele için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlar ise özellikle kırsal mahallelere ulaşımda zorlanıyor.
 
Dursunbey Kaymakamlığı aldığı karar doğrultusunda kar yağışı ve aşırı don sebebi ile perşembe günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Bu kapsamda ilçe merkezi ve mahallelerdeki ilk ve orta düzeydeki tüm okullar tatil edildi.
 
ÇORUM
 
Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çorum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.
 
KARAMAN
 
Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi.
 
Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.
 
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
KOCAELİ
 
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, aralıklarla devam edecek kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
 
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: "Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve 19.02.2015 günü etkisini artırması beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19.02.2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."
 
NEVŞEHİR
 
Nevşehir'de kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün daha ara verildi.
 
Nevşehir'de etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada aynı gün ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Nevşehir'de kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Çarşamba günü de okullar tatil edilmişti.
 
NİĞDE
 
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
ORDU
 
Ordu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin uzatıldığını ifade etti.
 
Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi.
 
Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataş ilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti.
 
SAKARYA
 
Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
 
SAMSUN
 
Samsun'da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.
 
Samsun Valiliğinin açıklamasında, kentte iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Samsun'da kar yağışı dolayısıyla dün ve bugün eğitime ara verilmişti.
 
SİVAS
 
Kar yağının etkili olduğu Yıldızeli, Şarkışla ve Gemerek ilçelerinde ilkv e orta dereceli okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.
 
Bu arada kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı toplam 115 köy yolunun ulaşıma kapandı. İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Kar ve tipi nedeni ile Gürün ilçe yolu da trafiğe kapandı.
 
TOKAT
 
Tokat'ta ve Sivas'ın Şarkışla ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.
 
Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" dedi.
 
YOZGAT
 
Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okullar yoğun kar yağışı sebebiyle bir gün süreyle tatil edildi.
 
Yozgat'ta kar yağışı yoğun bir şekilde devam ederken Yozgat merkez ve köyleri ile Sorgun ilçe ve köylerinde okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, kar yağışının devam ettiğini bu sebeple Yozgat Merkez ve Sorgun ilçesinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.
 
 
İŞTE ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU DİĞER İLLER
 
KAYSERİ
 
KAYSERİ'DE yoğun kar yağışı sürürken, meteoroloji verilerine göre yağışın yarın da devam edeceği bilgisi üzerine ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden itibaren 1.5 gün tatil edildi. Vali Orhan Düzgün başkanlığında toplanan İl Sağlık Kurulu, kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı ve yolların durumunu gözönüne alarak, il genelinde  ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra yarım gün, yarın ise tam gün olmak üzere 1.5 gün tatil olmasını kararlaştırdı.
 
 
BİTLİS
 
BİTLİS'te yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Tatvan ve Hizan'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Bitlis'te gece geç saatlerden itibaren etkisini gösteren yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının kent merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtilirken, yoğun yağış nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde, Tatvan ve Hizan'da ilk ve orta dereceli okullar bugün için tatil edildi. 
 
 
SAKARYA
 
 SAKARYA ve çevresinde gece geç saatlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Sakarya merkez ilçelerde okullara 1 günlük tatil kararı verildi. Tatil kararının Sabah saatlerinde alınması öğrencileri zor durumda bıraktı.
 
Sakarya Valiliği, okullardaki kar tatiliyle ilgili kararı ilçe kaymakamlıklarına bırakınca okulların kar tatili kararı da geç geldi. Özellikle merkezinde etkili olan kar yağışı ardından Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Hendek, Karapürçek, Karasu, Sapanca Serdivan ve Söğütlü ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün için tatil kararı alındı.
 
Ferizli, Kocaali Geyve. ilçelerinde sadece taşımalı sistemle eğitim yapan okullar için tatil kararı verilirken, Taraklı ve Kaynarca İlçesi’nde eğitime devam edilecek.
 
Nevşehir'de okullara kar tatili
 
Nevşehir'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.
 
 
Kocaeli'de okullar bir günlüğüne tatil edildi
 
Kocaeli il genelinde özellikle gece yarısından sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okullar bugün tatil edildi. 
Kocaeli'de iki gün önce yüksek kesimlerde başlayan, gece yarısından itibaren deniz seviyesinde de etkili olan kar yağışı trafiği de olumsuz etkilemeye başladı. Kocaeli Valiliği de aldığı kararla, il genelinde tüm okulların bugün için bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.
 
 
AKSEKİ
 
Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları  nedeniyle eğitime ara verildi. 
 
Akseki Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile  bağlı mahallelerde gece başlayan yoğun kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ilk  ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. 
 
 BALIKESİR
 
Balıkesir'de eğitime kar engeli
 
Balıkesir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez  ilçeler ile Susurluk'ta eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Balıkesir'in  bazı ilçelerinde kar yağışı ve fırtına etkisini sürdürüyor. Olumsuz hava şartlarının etkisiyle ulaşımda yaşanan aksamalar  nedeniyle merkez ilçeler Karesi ve Altıeylül ile Susurluk'ta bugün ilk ve orta  dereceli okullar tatil edildi.  Balya, Gönen, Bandırma ve Manyas ilçelerinde de bugün eğitime bir gün  ara verilmişti. 
 
ÇANAKKALE
 
ÇANAKKALE’nin Yenice İlçesinde, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün (Çarşamba) tatil edildiği duyuruldu.
 
Konuyla ilgili olarak Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün web sitesinden yayınlanan duyuruda, "Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle İlçemizde bulunan okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamımda olmaları nedeniyle, olumsuz bir durum yaşanmaması için ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.
 
SİNOP
 
Sinop’ta dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeni ile eğitime iki gün ara verildi.
Sinop ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun yağan kar yağışı sebebi ile Sinop genelinde taşımalı eğitime 2 gün ara verildi. 
 
YOZGAT
 
Yozgat şehir merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.
Yozgat’ta dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkisini sürdürürken, Valilik şehir merkezinde ilk ve orta dereceli okulları yarın (çarşamba) bir gün süreyle okulları tatil etti.
 
TUNCELİ
 
Tunceli’nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildi. 
 
ZONGULDAK
 
Zonguldak Valisi Ali Kaban, 18 Şubat 2015 Çarşamba günü bir günlüğüne okulların tatil edildiğini duyurdu.
Zonguldak Valisi Ali Kaban, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden resmi hesabı olan @valikaban adresinden 18 Şubat 2015 günü Zonguldak Merkez ilçe, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, Kozlu ve Kilimli’de eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.
Kaban “Engelli kamu görevlileri, hamile ve emzikli bayanlar, kronik hastalığı olanlar da 18 Şubat 2015 Çarşamba günü idari izinlidirler” açıklamasında da bulundu. 
 
ORDU
 
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilk ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilecek.
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde kar yağışının devam etmesi sebebiyle, Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca Ünye'ye bağlı Pelityatak Ortaokulu, Çatalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ve Yenikent Mahallesi'nde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verileceği kaydedildi. 
 
KONYA
 
Konya'nın 9 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.
Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günü bir gün, Ilgın ilçesinde ise Çarşamba ve Perşembe günü 2 gün tatil edildiği bildirildi. Bu ilçelerde kamuda görev yapan hamile ve engelliler ile malul gazilerin bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
DÜZCE
 
Düzce Valiliğinin aldığı kararla il genelinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Düzce Valiliği Basın ve halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 18 Şubat Çarşamba günü 1 gün süre ile tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelli memurlar da 1 gün süreyle idari izinli sayılacak. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »