Ölen mahkumun organları üç kişiye can verdi

MUĞLA'daki cezaevinde beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen mahkum 59 yaşındaki Bilal Sever'in organları, Antalya'da 3 kişiye can verdi.

6 Ocak 2015 Salı 17:45
Ölen mahkumun organları üç kişiye can verdi
11 yıldır Muğla Yarı Açık Cezaevi'nde kalan ve 2 yıllık cezası kalan Bilal Sever, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi. 28 Aralık'ta Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldıralan Sever, yoğun bakımda 1 gün kaldıktan sonra beyin ölümü gerçekleşti. Bilal Sever'in organları, yakınları tarafından bağışlandı.

Bilal Sever'in böbreklerinden biri Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde 30 yaşındaki Mustafa Yılmaz'a nakledildi. 20 yıldır diyalize giren Yılmaz, eşi de böbrek rahatsızlığı nedeniyle aynı hastanede tedavi olduğu için yanında refakatçi bulunduğu sırada kendisine ulaşıldığını söyledi. Sever'in diğer böbreği ve karaciğeri ise Medical Park Hastanesi'nde 2 hastaya nakledildi.

Babalarının organlarını bağışlayan Gökhan ve Gürkan Sever, "Babamızın organlarını bağışlamak zordu, fakat o da böyle olmasını isterdi. Ruhu rahat etsin, nur içinde yatsın. Annemiz de 6 yıl önce eceliyle hayata gözlerini yumdu, her ikisine de Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »