Ömer Çelik'ten flaş açıklama! "Sabote ettiler"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Anayasa komisyonunun dağılmasına ilişkin, "Bu Meclis'in yeni Anayasa yapamayacağı ancak anayasayı yenileyebileceği şeklindeki bir şey, Meclis'in kurucu irade vasfına saldırıdır. TBMM'nin isterse son günü olsun, istediği anda yeni irade yapma yetkisine hakkına sahiptir. Milet adına hareket etmektedir. Millet adına yürütülen bir süreç, yine bir kere daha CHP tarafından sabote edilmiştir" dedi.

16 Şubat 2016 Salı 22:25
Ömer Çelik'ten flaş açıklama! "Sabote ettiler"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Anayasa komisyonunun dağılmasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:  "Daha komisyonun ilk toplantısında 2 şey gündeme getirildi. Bir tanesi CHP tarafından bu komisyonun adı Anayasa Uzlaşma Komisyonu olmasın. Onun yerine 'darbe hukukundan arınma komisyonu' olsun diye. Türkiye'nin rejim değişikliği ile bir derdi yok diye sürekli söyledik. Yani darbe hukukunun temizlenmesi konusunda zaten bir hazırlığımız var. bununla ilgili bir çalışma yürüteceğiz. Darbe hukukunu buna öncelemeniz doğru olmaz. 

MECLİS'İN KURUCU İRADE VASFINA SALDIRIDIR
Bu Meclis'in yeni  Anayasa yapamayacağı ancak anayasayı yenileyebileceği şeklindeki bir şey, Meclis'in kurucu irade vasfına saldırıdır. TBMM'nin isterse son günü olsun, istediği anda yeni irade yapma yetkisine hakkına sahiptir. 

MİLLET ADINA YÜRÜTÜLEN BİR SÜREÇ, YİNE BİR KERE DAHA CHP TARAFINDAN SABOTE EDİLMİŞTİR
Milet adına hareket etmektedir. Millet adına yürütülen bir süreç, yine bir kere daha CHP tarafından sabote edilmiştir." 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »