23 Mayıs 2018, Çarşamba

Önder Özen'den transfer şifreleri

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, transferde savunmayı güçlendirmek istedikleri ve Bilic'le Moledo konusunda hemfikir olduklarını söyledi

10 Haziran 2014 Salı 17: 2
Önder Özen'den transfer şifreleri
TRT Spor'da Futbol Keyfi adlı programa katılan Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"KSV Roeselare kulübüyle anlaştık, bunu söylememde sakınca yok çünkü iş sadece iki tarafın imzasına kaldı. Bu kulübe iki tane Avrupa pasaportlu, iki tane de Avrupa Birliği vatandaşı olmayan futbolcu yollayacağız. PTT 1. Lig'de de pilot ekip olarak kullanmak üzere bir takımla daha anlaşma sağlayacağız.

"Beşiktaş'ın antrenörü veya ismi geçecek her kişi belki bir şey başarmasa da potansiyelini ortaya koymuş birisi olmalı. Ben o değilim, haddimi de bilirim. Çalışacağım kategori de bu değil. Bunu tevazu ile söylemeye çalıştım. Beşiktaş'ın antenörü uluslararası çalışmış ya da o ışığı vermiş biri olmalı, o kişi ben değilim.

"Bir maç kaybedersiniz, kolay toparlanamayabilirsiniz. Beşiktaş üç beş kişinin kulübü değil. Bazen pesimist bakmamak, üzülmemek münkün değil. Bu pozisyon neye nasıl reaksiyon vereceğinizi bilemediğiniz bir pozisyon. Alex Ferguson bile Manchester United'ı bırakmayı düşündü.

"Dany konusunda tepkileri göğüsledim, sorumlu benim gerekirse daha da göğüslerim.

"Pedro Franco, Ersan ile oynadığı dönem üç gol yedik, üçü de penaltıdandı. Türkiye Kupası'nın üzerinde daha fazla durulmasını talep ettim, daha geniş bir kadroya ihtiyacımız var. Savunmada ideal ikili zamanla oluşacaktır. Umarım istediğimiz futbolcuları alabiliriz, bunları scout ekibiyle de paylaştım. Hem Slaven Bilic'in hem de benim mutabık olduğumuz Moledo.

"Bilic'e strateji konusunda genel olarak katıldım, taktik konusunda ayrı düştüğümüz bölümler olmuştur. Elbette görüş alışverişimiz olacaktır. Bir kere daha söylüyorum, oyuncu seçimlerine karışmam karışana da müsade etmem.

"GÖKHAN TÖRE İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"

"Gökhan Töre değerindeki oyuncuyu herkes ister, biz de isteriz. Neticede oyuncuyu da kulübü bırakmak istemiyor, yurtdışına da teklifi söz konusu. Eğer kulübü bizim teklifimizi kabul ederse Gökhan ile devam ederiz. Çok isteriz, olmazsa da dünyanın sonu değil. Rubin Kazan vermek istiyor ancak antrenörü de bırakmıyor. İtalya'dan da Gökhan'a teklif olduğunu biliyorum.

"Orada bulunmayan birisi olarak, 7 ay önce sayın başkan beni arayıp bunu sorduğunda direkt idari menajeri arayıp Gökhan Töre'nin ev adresini arayıp evine gittim. Evde onunla konuştuk, bana olayı detaylarıyla anlattı. Gökhan'ın hatalar yapma potansiyeli olan biri olduğuna inanarak özü sözü birisi olduğunu bilirim. Bana olayın aslını anlattı, bana gelen bilgiler de aynı paralelde oldu. Yedi ay sonunda basında bu şekilde nasıl bir kullanım oldu bilmiyorum.

"Herkes Olcan Adın'ın kadrosunda olmasını ister. Trabzonspor ile bu konuyu henüz görüşmüş değiliz.

"Fikret Orman, Chelsea CEO'su ile iki kez görüştü ancak Demba Ba transferi gündemimizde değil. Ramon Motta ile de anlaşma oldu, kulübünden cevap bekliyoruz."

"Sağ beke bir transfer yapacağız. Musa Muhammed hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Barcelona'nın yaptığı hataya düşmeyeceğiz, transfer için 31 Ekim'i bekliyoruz. Arjantinli Lanzini de değerli bir isim, fazla bir şey söyleyemem.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »