Önder Özen'in istifasının perde arkası

Beşiktaş’taki sportif direktörlük görevinden istifa eden Önder Özen’in istifasının perde arkasında hangi nedenler vardı

16 Temmuz 2014 Çarşamba 17:13
Önder Özen'in istifasının perde arkası
Fikret Orman, İngiltere kampında bulunan yönetici Mete Vardar’ı aradı, “Yalçın’ın transferi olmaz. Sakın antrenmana çıkarmayın” dedi. Vardar da bu bilgiyi Özen’e iletti. Bunun üzerine Önder Özen, Başkan Orman’ı aradı, ancak telefona yanıt alamayınca ayrılma kararını aldı.

Önder Özen’in geçtiğimiz günlerde Başkan Fikret Orman’la bir araya geldiği, bu görüşmede Orman’ın Yalçın transferi ile ilgili, “Bilic bu transfere pek sıcak bakmıyor. Acele etmeyin biraz bekleyin” dediği öğrenildi. Ancak Yalçın’ın buna rağmen takımla birlikte İngiltere’ye gitmesi krizin fitilini ateşledi.

Başkan Orman, Mete Vardar’ı telefonla arayarak, “Yalçın Ayhan’la ilgilenmiyoruz. Bu transfer olmaz. Sakın antrenmana çıkarmayın “ talimatı verdi, bu olay da Yalçın Ayhan’ın transferini çıkmaza soktu. Mayıs ayında sözleşme imzalamasına rağmen resmiyet kazandırılmayan bu transfer başlamadan bitti.

FİKRET ORMAN, TELEFONLARA BAKMADI

Mete Vardar’dan konuyla ilgili bilgileri alan Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Başkan Fikret Orman’ı aradı. Tüm aramalara karşın Başkan Orman’ın telefonlara yanıt vermemesi, bardağı taşıran son damla olarak nitelendirildi.

Yalçın Ayhan’ı veto eden Başkan Fikret Orman’ın Önder Özen’i pas geçip, yönetici Mete Vardar’ı araması da, Özen’in canını sıkan diğer bir neden oldu.

Kamptan ayrılan ve İstanbul’a gelen Sportif Direktör Önder Özen, bu şartlar altında göreve devam edemeyeceğini belirterek, istifasını Başkan Fikret Orman’a yazılı olarak verdi ve kulübe veda etti.

TAZMİNATINI BIRAKTI

İstifa ederek, prensipleri dışında çalışmayacağı ortaya çıkan Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, kulüp çıkışında da yapıcı bir konuşma yaptı.

Dostça, el sıkışarak ayrıldıklarını dile getiren Özen, “Bize yakışan bir görüşmeyle sonlandırdık. Hiçbir talebim olmadığını söyledim. Geleceğe dönük alacaklarımı verebileceklerini söylediler. Bunu da kabul etmeyeceğimi söyledim. Bana teklifte bulunmaları bile zarif bir davranıştı. Bundan sonra bu konunun spekülatif olarak gündeme gelmesini istemiyorum” diye konuştu.

Yalçın Ayhan transferi nedeniyle istifa etmediğini dile getiren Özen, “Bir süredir düşünüyordum. Yorucu bir dönem geçirdik. Sezon içinde de zor şartlarda yarıştık. Daha dinamik bir çalışma ortamı olması için böyle bir karar verdim. İşimi profesyonelce yapıyorum. Futbol adamları çantalarını hep hazır tutarlar. Daha fazla yararlı olamayacağımı söyledim” dedi.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »