23 Haziran 2018, Cumartesi

Operasyon 3 bin polisle başladı!

Fransa polisi, Paris'te haftalık dergi Charlie Hebdo'ya düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği saldırının failleri olduğu değerlendirilen 2 kişiyi yakalamak için Aisne bölgesinde operasyon başlattı

9 Ocak 2015 Cuma 2:29
Operasyon 3 bin polisle başladı!
Fransa polisi, Paris'te haftalık dergi Charlie Hebdo'ya  düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü saldırının failleri olduğu düşünülen 2 kişiyi  yakalamak için Aisne bölgesinde operasyon başlattı. Polis ekipleri, Şerif ve Said Kouachi kardeşlerin saklandığı öne  sürülen Paris'in yaklaşık 100 kilometre kuzeyindeki Aisne blgesinde bir binayı  kuşattı.

Kouachi kardeşlerin, Reims-Paris karayolunda Paris istikametinde  araçlarını bir benzinlikte terk ettiği ve yakınlardaki bir binaya saklandıkları  iddia edildi. Şüpheli kardeşleri yakalamak için dün Reims'de düzenlenen operasyonda  şüphelilerin kaldığı iddia edilen bir evde arama yapılmıştı.Sabah saatlerinde  ise, 2 kardeşin Reims'den Paris istikametine doğru gri bir araçla seyir halinde  olduğu kaydedilmişti.  Operasyona 3 binden fazla polisin katıldığı belirtiliyor. 
 
HAPİSTE SAATLİ BOMBAYA DÖNÜŞMÜŞ OLABİLİR
 
Fransız Le Parisien gazetesi polisin aradığı zanlılardan biri olan Şerif Kouachi'nin geçmişine ilişkin ayrıntılı bilgiler yayımladı.
Gazeteye göre, eski bir pizza dağıtıcısı olan Kouachi, Irak'a savaşmaya giderken gözaltına alındı ve 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Le Parisien, aslında Kouachi'nin "gönülsüz bir cihatçı" olduğunu ve tutuklanmasıyla "rahatladığını' yazdı.
Eski avukatı Vincent Ollivier gazeteye, Koachi'nin hapiste değiştiğini, sakal bıraktığını belirterek "Hapiste bir saatli bombaya dönüşmüş olabilir" dedi. 
 
Daha önce adam öldürmüş olabilirler
 
7 KİŞİ GÖZALTINDA
 
  Kaouchi kardeşlerden 32 yaşındaki Şerif Kaouchi 2008 yılında, Irak'ta  savaşa katılanlara yardım ettiği gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına  çarptırılmıştı. Reims'de düzenlenen operasyon kapsamında da, saldırıyı  gerçekleştirdiği düşünülen kişilerle ilişkili oldukları değerlendirilen 7 kişi  gözaltına alındı. 
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Elysee Sarayı'nda Charlie  Hebdo saldırısıyla ilgili sabahın erken saatlerinde bakanlarla kriz toplantısı  yaptı. Hollande daha sonra da, Halk Hareketi Birliği (UMP) Lideri Nicolas  Sarkozy'i kabul etmişti. 
 
Paris'de yeni saldırı
 

EİFFEL KARANLIĞA GÖMÜLECEK
 
Bugün resmi yas ilan edilen ve bayrakların bugünden itibaren 3 gün  boyunca yarıya indirildiğiFransa'da, saldırının kurbanları için dün ve bugün  çeşitli anma törenleri düzenlenmişti. Saldırının yapıldığı sokağa çiçekler  bırakılırken kurbanlar anısına mum yakılmıştı. 
 
Bu gece de Eiffel kulesinin ışıkları saldırıda hayatını kaybedenler  anısına kapatılacak. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »